(FOTO) Prekmurski derbi zanesljivo dobili Lendavčani

Vestnik, 17. 3. 2019
Nafta - Beltinci.

V lendavskem športnem parku sta si v 19. krogu 2. slovenske nogometne lige nasproti stala Nafta 1903 in Nogometno društvo Beltinci. Visoko s 4 : 0 so slavili domačini. Ti so se z zmago povzpeli na četrto mesto in se vodilnim trem (Kalcerju iz Radomelj, AŠK Bravo in CherryBox24 Tabor Sežani), ki imajo po 39 točk, približali na - 6. Žuti ostajajo na 11. mestu z 21 točkami.

ZAČETEK SREČANJA
Prve minute so v znamenju domačinov, ki vršijo pritisk na gostujoče nogometaše, a do nevarne akcije Lendavčani še niso prišli.
V 9. minuti prvi kot za Nafto, Beltinčani so uspešno izbili.
Minuto pozneje so hitri protinapad izvedli žuti, a so se pred nasprotnikovim golom zapletli in niso uspeli zapretiti.
12. minuta: drugi kot za domačine, tokrat z leve strani. Zver uspešno lovi.
16. minuta: prvi rumeni karton na tekmi, prejel ga je Mitja Mauko.
18. minuta: Zver je ubranil nevaren poskus Cvrtile, ki je streljal z roba kazenskega prostora. Nekaj trenutkov pozneje je poskusil Paku, a s strani zadel zunanji del mreže.
Žoga je večino časa v posesti plavih. V beltinskih vratih pa se je do sedaj vedno izkazal Zver. Beltinčani stavijo predvsem na protinapade.

25. minuta: trčila sta Vinko in Golob, zato je bilo srečanje za nekaj trenutkov prekinjeno.
28. minuta: enajstmetrovka za Nafto. Sodnik je po padcu Oštreka, nad katerim je storil prekršek Balažic, na robu kazenskega prostora pokazal na belo točko.
29. minuta: GOL. Bizjak je zanesljivo izvedel enajstmetrovko in domače popeljal v vodstvo.

37. minuta: GOOL. Domači višajo vodstvo. Oštrek je po hitri akciji zadel za 2 : 0.
39. minuta: Rumeni karton za Vinka. Beltinčani pa so opravili prvo menjavo, Mauko je zaradi poškodbe zapustil igrišče. Namesto njega v igri Žalik.
41. minuta:Vodstvo s 3 : 0 je domačim preprečila vratnica, ki jo je zatresel Paku.
POLČAS

V prvih minutah 2. polčasa so več pri žogi gostje.
51. minuta: GOOOL - vodstvo Nafte s 3 : 0. Zadeva Cvrtila, ki je streljal, žoga je zadela Apatiča in prelisičila Zvera, ki ni uspel ubraniti.
57. minuta: Igrišče zapušča Golob, v igro pri Beltinčanih Tkalec.
59. minuta: Rumeni karton za Žalika.
63. minuta: Zadnja menjava pri gostih, iz igri Ropoša, na igrišče pa Hartman. Lendavčane pa je v napadu okrepil Ploj, iz igre pa Prahić.
71. minuta: GOOOL - 4 : 0 za Nafto. Gol je dosegel Vinko.
76. minuta: Igrišče zapušča Vinko, nadomestil ga je Grabant.
83. minuta: Tretja menjava pri domačih, Novinič svoje mesto prepušča Zagorcu.
91. minuta: Zver je ubranil lepo priložnost Zeljka.