(FOTO) Prvaki brez težav porazili Ljutomerčane

M. Š., 17. 3. 2023
Niko Časar
Meteorplast - Dobovec.

Meteorplast ŠIC bar je sinoči v dvorani ŠIC Ljutomer, v 20. krogu 1. SFL, s 2 : 6 (1 : 4) klonil proti večkratnemu prvaku Dobovcu.

Zaradi neposrednega prenosa na Šport TV1 je bila uvodna tekma 20. kroga 1. slovenske futsal lige odigrana že včeraj. Blizu 120 gledalcev je videlo zasluženo zmago gostov, ki ostajajo na prvem mestu prvoligaške razpredelnice z 51. točkami. Meteorplast ŠIC bar je tretji (39 točk) in bo nocoj oz. prihodnji petek, ko bodo na sporedu dvoboji zadnjega, 21. kroga rednega dela prvenstva izvedel nasprotnika v četrtfinalu.

futsal, meteorplast, dobovec
Niko Časar

Niko Časar

Ljutomerčani so se najboljši slovenski ekipi zadnjih let zoperstavili z oslabljeno, pomlajeno vrsto. Ob odsotnosti kar petih standardnih igralcev (Kneževič, Rajter, Pihler, M. Goznik, Goričan) so veliko priložnosti za igro dobili najstniki (Ruis, Horvat, Kosec), ekipa pa je bila v povprečju na dan tekme stara nekaj več kot 21 let. Za goste so v prvem polčasu zadeli Patrik Pasariček (v 2. in 15. minuti), Vedran Matošević (9) in Žiga Čeh (9), za gostitelje pa Alen Ruis (14). V drugem delu sta bila pri Dobovcu uspešna Kolumbijec Felipe Echavarria Echeverry (29) in Čeh (35), pri domačih pa Rok Šnofl (32).

Niko Časar

Niko Časar

V zadnjem krogu rednega dela prvenstva bo ljutomersko moštvo naslednji petek (24. marec) gostovalo v Zagorju ob Savi pri Mlinšah.