(FOTO) Prvi letošnji footgolf turnir za DP odigran v Radencih

Vestnik.si, 26. 4. 2021
Državno prvenstvo v footgolfu 2021

Na golfskem igrišču Radenci je potekal letošnji prvi turnir od petih za državno prvenstvo v footgolfu. Tekmovanje sta pripravila Footgolf klub Pomurje in Footgolf zveza Slovenije.

Tekmovalo se je na igrišču z 9 luknjami, igralo pa dvakrat po 9 lukenj oziroma dva kroga. Par igrišča je 72. Sodelovali so Footgolf klub Pomurje, Footgolf klub Ptuj, Footgolf klub Olimpija Ljubljana, Footgolf klub Posočje Bovec in, Footgolf klub Sport Klub M Olimje. Vsak klub bo do konca organiziral na svojem matičnem igrišču eno tekmo oz. turnir za državno prvenstvo. Footgolf klub Pomurje je svoje sedaj opravil že na igrišču v Radencih. Točke se zbirajo v treh različnih kategorijah (moški, moški nad 46 let in ženske). Za končno razvrstitev v državnem prvenstvu bodo šteli štirje najboljši rezultati iz petih tekem oz. turnirjev.

footgolf, radenci, državno-prvenstvo

V Radencih je nastopilo skupno 65 tekmovalcev. Zmagal je Ian Emeršič iz Foogolf kluba Ptuj s parom -5 (67), drugi je bil Nik Kolar iz Footgolf kluba Pomurje (-4, 68), tretji pa Vasja Kovač iz Footgolf kluba Posočje Bovec (-3, 69). Med ostalimi tekmovalci pomurskega kluba sta se med prvo deseterico uvrstila še Damijan Kaučič, ki je bil peti (-2, 70), in Viktor Belak (-1, 71), ki je bil šesti.
Mihael Wajs se je uvrstil na 16. (2; 74), Renato Hvalec na 18. (3; 75), Simon Detellbach na 26., Gašper Marič pa na 27. mesto (oba 5; 77).
Najboljša ženska je bila Nika Gerbec iz Footgolf kluba Posočje s parom 9 (81).