(FOTO) Pucončankam tretja zmaga v sezoni

M. Š., 13. 12. 2020
Kema Puconci Mozirje

Po vrnitvi v Zeleno dvorano Puconci so po petih nizih padle Mozirjanke.

V preteklih dveh mesecih je bil domovanje puconskih odbojkaric Draš center v Mariboru. Zelena dvorana v Puconcih je bila zaradi ukrepov Vlade RS zaprta, tako za treninge, kot tudi tekme. Včeraj so se puconske igralke ponovno vrnile v svojo dvorano, v kateri so odigrale dvoboj 11. kroga 1. B državne lige. Pomerile so se z Mozirjem in slavile s 3 : 2 (-19, 25, -23, 17, 6). To je bila v šestem obračunu sezone tretja zmaga za ekipo Murexin-Kema, ki se na razpredelnici trenutno nahaja na šestem mestu z osmimi točkami.

puconci, odbojka, kema-puconci

Natanko dve uri je trajal dvoboj, domačinke pa so bile že v izgubljenem položaju. Po neprepričljivi igri v prvem nizu so v drugem ubranile dve zaključni žogi gostij za vodstvo v nizih z 2 : 0. Uspel jim je preobrat, saj so s tremi zaporednimi točkami prišle do izenačenja na 1 : 1. Tretji niz je bil znova izredno izenačen, v končni pa so imele več sreče Mozirjanke, ki so prišle do prednosti v osvojenih nizih (2 : 1).

Pucončanke so svoj pravi obraz pokazale v nadaljevanju dvoboja. Na krilih odličnih Ive Škraban in Karmine Sužnik, katerima se je pri zbiranju točk z nekaj zaporednimi bloki priključila tudi Eva Pušnik, so najprej osvojile četrti niz, dobro predstavo pa zaključile z gladko zmago v zadnjem, skrajšanem nizu.

Nov obračun čaka Pucončanke že v torek, ko bodo v Zeleni dvorani Puconci gostile Logatec.

Murexin-Kema Puconci: Kovač 7, Rakar, N. Škraban, Škraban 24, Malok 4, Küplen, Gričnik (L), Matis 6, Novak (L), Lang , Vilfan 3, Sužnik 23, Pušnik 8. Trener: Uroš Kovačec.