(FOTO) Radenska Creativ ni uspela ujeti Postojne

Tomo Köleš, 9. 3. 2019

V svoji drugi tekmi lige za prvaka 3. SKL je Radenska Creativ Sobota izgubila na domačem parketu dvorane OŠ I s Postojno s 65 : 73 (11 : 25, 25 : 19, 10 : 14, 19 : 15). Tako ima sedaj dva poraza, Postojna pa dve zmagi.

Soboški košarkarji so imeli bučno podporo lepo napolnjene dvorane OŠ I v Murski Soboti, a v prvi in tretji četrtini so odigrali preslabo in premalo natančno. Dosegli so malo točk in dopustili gostom, da so se z lahkoto sprehajali skozi obrambo in zadevali koše, za nameček pa so bili Postojnčani natančni še pri trojkah.

67aac3ca7cd297df17525036ddad0ecb
Marko Matijevič - 13 točk.

V zadnji četrtini so se gostitelji z borbenostjo, s trojkami Matijeviča in točkami Kukla približali le na pet točk, a potem spet nalahko izgubili nekaj točk in gostje so spet pobegnili na varno razdaljo, ki jim je prinesla zmago.

8a65ea79035e2fe3d5acd4de4366a7a9
Tilen Kukel - 10 točk in borbenost.

Pri ekipi PVC Nagode KD Postojna je Žiga Erčulj dosegel 18 točk, strelci pri domačih pa so bili: Igor Spešič 14, Marko Matijevič 13, Tilen Kukel 10, Elvis Šarkinović 8, Jernej Juteršnik 6, Mitja Gomboc 4, Valentin Just Tratnik 4 in Domen Ziško 1 točka.

9683d47cad713ab3a529bc974b0e1733
Igor Spešič - 14 točk.

Naslednjo domačo tekmo bo Radenska Creativ Sobota odigrala 23. marca, ko bo njen nasprotnik Gorica.