(FOTO) Radgona zmagala in se razveselila naslova prvaka MNL Murska Sobota

Vestnik.si, 6. 6. 2022
Jure Zauneker
Radgona prvak

V 1. medobčinski nogometni ligi Murska Sobota so bili odigrani dvoboji 21. kroga, oči pa so bile uprte v Gornjo Radgono. Znano je bilo, da si lahko ŠNK Radgona krog pred koncem sezone zagotovi naslov prvaka.

V 21. krogu je ŠNK Radgona na domačem igrišču gostil NK Dokležovje in slavil z rezultatom 3 : 0.

gornja-radgona, nogomet, radgona-prvak

Domačini so tekmo pričeli v postavi Strajnšak, Klobasa, Adam, Kocet, Katan, Horvat, Bračič, Rukav, Hajdinjak, Grahić, Cvetko. Trener: Marjan Rajbar. Dokležovje pa je začelo z Bejekom, Gregorjem, Podgorelcem, Ropošo, Balažicem, Kodbo, Hanžekovičem, Vrbančičem, Jeričem, Verešom in Šiftarjem. Trener: Franc Krančič. Sodniki: Slavko Nemet, Simon Smej, Danjel Forjanič.

Okoli 150 gledalcev je prvi zadetek na tekmi videlo v 36. minuti, zadel je Jan Klobasa. Isti igralec je mrežo vratarja Dokležovja zatresel še štiri minute pozneje in povišal vodstvo domačinov. Končni izid - 3 : 0 - je v 85. minuti postavil Mitja Adam, slavje pa se je lahko začelo. ŠNK Radgona je krog pred koncem postal prvak v 1. MNL Murska Sobota. Zbral je 54 točk, drugouvrščena Serdica jih ima 48, tretjeuvrščena Bogojina pa 40 točk.

Ostali rezultati 21. kroga: ŠD Bogojina - Serdica Kleparstvo Šinko 1 : 1, Aqua Ižakovci - Apače 1 : 4, Goričanka - ŠD Cven 1 : 1, Lipa - Roma 12 : 0, Tišina - Šalovci 1 : 3.