(FOTO) RK Pomurje: Usoden drugi polčas

Tomo Köleš, 22. 12. 2018
Boštjan Žižek Cvetko je tokrat ostal le pri enem zadetku.

Rokometaši Pomurja so v 13. krogu 1.B lige v dvorani OŠ III v Murski Soboti izgubili proti favoriziranemu Grosistu Slovanu s 25 : 35, potem ko so po prvem polčasu vodili še s 16 : 14.

V zadnjem krogu tega leta so Pomurci v prvem delu prikazali zelo dobro igro in po zgodnjem zaostanku preobrnili izid in držali prednost do konca prvega dela. A dosti slabši je bil njihov drugi polčas, še posebej obdobje med 38. in 45. minuto, ko so gostje pobegnili na pet golov prednosti (20 : 25).

Ljubljančani so postopoma povečevali razliko, in ko je bilo vprašanje zmagovalca že odločeno, je domači trener v gol poslal 17-letnega vratarja Fabijana Mariča Vilda. Tekma se je končala z desetimi zadetki prednosti za Slovan, ki je bil pred tem krogom na drugem mestu lestvice. Pomurje tako ostaja na zadnjem, štirinajstem mestu z eno samo točko.

b7c5eefeb9c1b9670e0f3087c1083d59
Marko Štumpf je dosegel dva zadetka.

Strelci za RK Pomurje: Jan Osterc 9, Filip Bombek 7, Marko Štumpf 2, Vasja Kozelj 2, Marko Jankovič 2, Boštjan Žižek Cvetko 1, Jernej Hedl 1, Gregor Falež 1.

8b663e929439a8bd4384ae42c645a310
Filip Bombek je dosegel 7, Jan Osterc pa 9 zadetkov, a to ni preprečilo poraza Pomurja.

Za Grosist Slovan sta Robert Sankovič in Janez Grum dosegla po 8 zadetkov, po 6 pa Saš Serdinšek Ekart in Janez Skušek.