(FOTO) Rokometaši Arconta dočakali prvo zmago

Vestnik.si, 7. 11. 2022
Niko Časar
Arcont Radgona - MRK Nova Gorica 37 : 31 (18 : 18).

Radgonski Arcont je tekmo 6. kroga 2. DRL, svoje tretje domače srečanje, odigral v Radencih, ker v novi športni dvorani v Gornji Radgoni trenutno poteka rekonstrukcija košev za košarko.

Selitev v staro radensko dvorano, kjer je pred to sezono Arcont igral vse svoje domače tekme, je Radgončanom dobro dela, saj so prvič v tem prvenstvu zmagali. Premagali so Novo Gorico s 37 : 31 (18 : 18).

rokomet, 2
Niko Časar

V prvem polčasu so gledalci spremljali izenačeno srečanje z veliko zadetki. Obe ekipi sta bili zanesljivi v napadu, hkrati pa je bila obramba slabši del igre. Gostitelji so nato na začetku drugega dela zaigrali bistveno bolje v obrambi in v dobrih treh minutah naredili delni izid 6 : 0. Zaostanek za zadetek so preobrnili v pet zadetkov prednosti (25 : 20). To je bil odločilen del tekme, saj se Primorci do konca niso več uspeli približati na manj kot tri zadetke zaostanka. Igralci Arconta so se tako skupaj s številnimi glasnimi navijači zasluženo veselili prve zmage.

rokomet, 2
Niko Časar

Zadetke za radgonsko ekipo so prispevali: Matevž Žunič 11, Marko Cotič 8, Adrian Plohl 6, Mihael Kolbl 6, Blaž Bratkovič 3, Boštjan Šijanec 2 in Matic Štumberger 1. Arcont se je zdaj s 4 točkami prebil na peto mesto lestvice.

rokomet, 2
Niko Časar

Soboško Pomurje je v tem krogu odigralo katastrofalno v obrambi in na gostovanju v Kočevju izgubilo kar z 41 : 23 (18 : 12). Zadetke za Pomurje so prispevali: Nej Rožman Rader 6, Mitja Kuhar 5, Jernej Hedl 4, Rok Čarni 3, Denis Gorjup 2, Armin Subašić 2 in Jaka Čepe 1. Sobočani so na lestvici še vedno zadnji, brez ene same osvojene točke.

rokomet, 2
Niko Časar

V naslednjem krogu bo v Murski Soboti na sporedu pomurski derbi med Pomurjem in Arcontom. Tekma bo v soboto ob 19. uri v dvorani OŠ III. Že v četrtek ob 19.30 pa bodo Radgončani v tekmi pokalnega tekmovanja gostili MRK Ljubljana, tokrat že znova v športni dvorani v Gornji Radgoni. Pomurje bo svoj dvoboj v pokalu Slovenije odigralo že v torek zvečer. Njegov nasprotnik bo Maribor Branik.