(FOTO) Rudar zatresel mrežo Čarde petkrat

D. N., 3. 9. 2020
Niko Časar
1. krog Pokala Slovenije med Čardo in Rudarjem.

V Športno rekreacijskem centru Martjanci sta se v 1. krogu Pokala Pivovarna Union pomerili domača Čarda in nekdanji prvoligaš Rudar iz Velenja. Tekma se je končala s 5 : 1 v korist gostov.

Postavi

Čarda Martjanci: Litrop, Ošlaj (Potrbin, 63), Kardoš, Žganjar (Horvat M., 56), Korpič, Gašpar, Malačič (Horvat D., 56), Barbarič, Goli, Sočič (Kos, 63), Laci (Lorbek, 63).

Rudar Velenje: Stopajnik, Martinovič, Bokšan, Turinek, Pušnik, Hrovat (Šošterič, 73), Panadić (Žurga, 46), Ovsenek (Halilović, 79), Beciri, Vižintin (Jovanović, 61), Koprivnik (Vošnjak, 61).

Glavni sodnik: Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem)

Okrog 150 gledalcev je na tekmi videlo kar šest zadetkov, prvi je po nespametni potezi med domačimi padel že v 1. minuti srečanja. Pri podajanju sta se namreč zapletla vratar Tim Litrop in Rok Malačič, ta pa je žogo poslal v lastno mrežo in posledično popeljal goste v vodstvo z 0 : 1.

nk-čarda-martjanci, nk-rudar, pokal-slovenije
Niko Časar

Po prvem hladnem tušu, ki so ga doživeli domači, je sledila hitra igra gostov, ki so veliko napadali in bili tudi več pri žogi. V 11. minuti srečanja so nevarno zapretili s strelom od daleč. Poizkušal je Berat Beciri, ki pa je zadel le prečko. Do konca polčasa so si oboji priigrali kar nekaj lepih priložnosti in strelov na gol, vendar je rezultat ostal nespremenjen.

Niko Časar

Igra v začetku drugega polčasa se je nekoliko razživela tudi pri domačih, ki so zaigrali bolj napadalno, vendar pa so gostje iz Velenja bili boljši pri realizaciji strelov. Tako so v 55. minuti srečanja po strelu Toma Žurge povedli z 0 : 2.

Niko Časar

Domači se kljub zaostanku niso predali in so se z svežo močjo na igrišču še bolj borili. To se jim je obrestovalo v 67. minuti srečanja, saj so po zadetku Nika Barbariča rezultat uspeli znižati na 1 : 2.

Niko Časar

Ko se je že zdelo, da bi lahko domači igralci poskrbeli za izenačenje, je sledila serija golov ekipe iz Velenja. Po napaki domačih v kazenskem prostoru je izid na 1 : 3 v 72. minuti najprej povišal Vošnjak Amadej, tri minute pozneje je Sandro Jovanović poskrbel za četrti gol gostov in izid povišal na 1 : 4, piko na i pa je v 77. minuti s še enim zadetkom postavil Amadej Vošnjak.

Niko Časar

Po seriji napak tako domačega vratarja kot domačih obrambnih igralcev je bil končni izid tekme 1 : 5 (0 : 1) za goste iz Velenje.