(FOTO) Slovenski kadeti zapravili prvo mesto in uvrstitev na EP

Vestnik.si, 30. 3. 2022
Slovenija : Turčija U17

V kvalifikacijah za EP so slovenski kadeti (U17) v Radencih še pet minut pred koncem vodili s 3 : 2, nato pa dobili dva gola ter zapravili prvo mesto in nastop na EP. Srbija je namreč na drugi tekmi ugnala Wales s 4 : 2.

Slovenija - Turčija 3 : 4 (1 : 1)

Športni park Radenci, 250 gledalcev, sodnik: Krzysztof Jakubik (Poljska).

Strelci: 1 : 0 Kasalo (4), 1 : 1 Can Uzun (45), 2 : 1 Dvoršak (47), 2 : 2 Selim Sönmez (57), 3 : 2 Stojinović (72), 3 : 3 Can Uzun (86), 3 : 4 Yildiz (88).

Rumeni kartoni: Ristić, Stojinović; Kayali, Sihlaroglu.

Slovenija U17: Tomažič, Hribar, Benkič, Poredoš, Stojinović, Žunec, Ristić (Dvoršak, 46), Čuber Potočnik, Kasalo, Čuk (Hojč, 81), Islamagić (Štricelj, 46). Selektor: Aleksandar Radosavljević.

Turčija U17: Şimşir, Yilmaz, Koyuncu, Yildiz (Yöntem, 92), Sihlaroglu (Sönmez, 46), Güler, Uzun, Kayali, Arikan, Özdemir (Kiliçsoy, 62), Bülbül (Yavuz, 81). Selektor: Övünc Soykan Basar.

slovenija, turčija, u17, reprezentanca

Zadnji dan kvalifikacij reprezentanc U17 v skupini 7 je minil v znamenju neverjetno razburljivih in dramatičnih obračunov. Mladi Slovenci so imeli vse v svojih nogah za uvrstitev na evropsko prvenstvo maja v Izraelu, saj so imeli po dveh tekmah 4 točke, a so tokrat pred spet bučno podporo znova zapravili vodstvo, enako kot v soboto proti Srbiji, le da se je srečanje za njih tokrat končalo še bolj boleče. Vodili so kar trikrat, na koncu pa izgubili in ostali brez EP. Treba pa je pošteno reči, da so Turki zasluženo prišli do zmage, saj so po zaostankih uprizorili izjemno in neprestano obleganje slovenskih vrat, ki ga domača obramba enostavno ni vzdržala, ob tem pa Slovenci po vodstvu s 3 : 2 niso uspeli več izpeljati nobene kombinatorne akcije.

Za slovenske kadete se je tekma sicer začela bajno. Že v 4. minuti je po podaji Bora Žunca streljal Niko Kasalo, igralec Mure, vratar Turčije Arif Simsir pa je napravil napako in žoga je prek njegove roke pristala v mreži - 1 : 0.

V 19. minuti je Arda Güler zadel vratnico, pred koncem prvega polčasa pa so Turki še dodatno pritisnili na plin in prišli do izenačenja v 45. minuti. Po podaji Semiha Yildiza je obrambo domačih izigral Can Uzun in streljal diagonalno po tleh, žoga pa se je dotaknila enega od slovenskih branilcev, spremenila smer in prevarala vratarja Lukasa Tomažiča - 1 : 1.

Tudi začetek drugega polčasa je pripadel Slovencem. V 47. minuti je Jaka Čuber Potočnik z idealno podajo našel Mateja Dvoršaka, ki je zadel z diagonalnim strelom po tleh - 2 : 1.

A Turki so izenačili že deset minut kasneje. Can Uzun je lepo podal na desno stran do Selima Sönmeza, ta pa je s strelom v krajši kot vrat premagal Tomažiča, ki je slabo posredoval - 2 : 2.

V 63. minuti je Kasalo iz prostega strela zatresel prečnik, še bolj natančen pa je bil v 72. minuti, ko je s podajo iz novega prostega strela pred vrati našel Marka Stojinovića, ki je zatresel mrežo Turčije po strelu z glavo - 3 : 2.

Po tem vodstvu so Slovenci ubrali isto taktiko kot na srečanju s Srbijo, odločili so se namreč za branjenje tega vodstva, res pa je, da so jih v to z neverjetno ofenzivo tudi prisilili Turki. Ti so nizali nevarne priložnosti eno za drugo in zasluženo izenačili v 86. minuti. Batuhan Yavuz je ostro podal z desne strani, Tomažič spet ni uspel odbiti žoge, ki jo je iz bližine v mrežo potisnil Can Uzun - 3 : 3.

Zmedeni Slovenci še niso niti dobro postavili nove obrambe, in Turki so že dve minuti kasneje prišli do zmagovitega zadetka. Domači igralci nikakor niso mogli izbiti žoge, do katere je pritekel Kenan Yildiz in jo z močnim strelom po tleh poslal v desni spodnji kot vrat - 3 : 4.

Na drugi tekmi v Gornji Radgoni so Srbi spet uprizorili junaški preobrat. Z Walesom so izgubljali že z 0 : 2, potem pa v kratkem času preobrnili potek in na koncu zmagali s 4 : 2 ter se uvrstili na EP.