(FOTO) Sosedski derbi dobili gostitelji

Vestnik.si, 14. 8. 2022
Cankova in NK Goričanka.

V predkrogu Pokala Pivovarne Union sta bili v sklopu medobčinske nogometne zveze Murska Sobota v soboto odigrani dve tekmi. Naša ekipa je bila v Cankovi na lokalnem derbiju med domačo ekipo in Goričanko iz Rogašovec.

NK Cankova: Pelcar, Kegel, Flegar D., Rogan, Madjar, Hajdinjak, Šadl (Bagari, 67), Babič (Huber, 85), Flegar T., Marič, Šeruga (Ferencek, 85). Trener: Renato Vrhovski.

NK Goričanka: Temlin, Mencigar (Šadl D., 68), Rajsar, Felkar, Linhard, Makovec (Poredoš, 79), Knap, Ficko T. (Branšperger, 68), Ficko A., Kranjec, Donoša (Mešić, 46). Trener: Dominik Felkar.

cankova, nogomet, cankova-nk-goričanka

Srečanje, ki ga je vodil glavni sodnik Marjan Čontala, si je ogledalo okoli 40 gledalcev. Ti so prvo spremembo izida videli v 37. minuti, ko je za vodstvo Cankove zadel Aleksander Šadl. 1 : 0 je bil rezultat prvega polčasa.

Pri Goričanki je med polčasoma in v nadaljevanju prišlo do več zamenjav z željo, da bi se vrnili v igro. Toda v 79. minuti je domače vodstvo na 2 : 0 povišal Urban Babič, dokončen izid srečanja - 3 :0 - pa v 87. minuti postavil Thomas Hajdinjak.

Cankova je z zmago napredovala v 1. krog Pokala Pivovarne Union. Drugo sobotno srečanje med Lipo in Serdico Kleparstvom Šinko se je končalo z 2 : 4 (Balažic, Sušec; Ropoša, Bagari 3x).