(FOTO) Sreča ni bila na strani Ljutomerčank

Vestnik.si, 11. 12. 2022
Niko Časar
ŽOK Ljutomer - OK Mozirje 0 : 3.

Ljutomerske odbojkarice tonejo vse nižje. V 11. krogu 1. B državne lige so na domačem parketu z 0 : 3 (25, 20, 21) izgubile proti Mozirju in doživele že deveti poraz.

Z vsega šestimi osvojenimi točkami zasedajo predzadnje, sedmo mesto in jih v nadaljevanju sezone čaka hud boj za obstanek v ligi.

Mozirjanke so v tej sezoni suverene in se s koprsko Luko borijo za sam vrh drugega kakovostnega razreda slovenske ženske odbojke. Tokrat so, tudi ob nekaj športne sreče, prišle do devete zmage. Prvi niz je bil večji del izenačen. Gostje so si pred končnico priigrale tri točke naskoka (19 : 16), a se domačinke, ki so tokrat igrale brez izkušene Karmine Sužnik, niso predale in po delnem izidu 5 : 1 celo povedle. Do konca niza sta bili ekipi štirikrat izenačeni, Mozirjanke pa so izkoristile tretjo zaključno žogo.

odbojka-ženske, žok, mozirje
Niko Časar

Ljutomerske odbojkarice so v drugem nizu vodile z 11 : 6 in 17 : 12, nato pa je sledil mrk v domači vrsti. Gostje so nasprotnicam v nadaljevanju niza prepustile vsega tri točke. Gostiteljice so v četrtem nizu vodile le enkrat (7 : 6), vse ostalo pa je bilo v domeni gostij, ki so mirno pripeljale dvoboj do konca. »Čestitam ekipi Mozirja za zmago. Tokrat so imele nasprotnice tudi več športne sreče kot mi. Če bi bile določene okoliščine v našo prid, tudi naša zmaga ne bi bila nezaslužena. Svojim igralkam seveda zaupam in verjamem, da bo na prihodnjih tekmah športna sreča na naši strani,« je dejal trener domačih Bojan Novak.

Niko Časar

Ljutomer: Banfi, Šijanec, Budna, Makoter 7, Pintarič 3, Ana Kolmanič 13, Anja Kolmanič 1, D. Oletič 4, A. Oletič 11, Kosi (L), Mikl (L). Trener: Bojan Novak.