(FOTO) Ste bili v Mariboru?

Vestnik.si, 3. 4. 2019
Aleš Cipot
Maribor - Mura 1 : 0

V Ljudskem vrtu sta se v prvi polfinalni tekmi Pokala Slovenije pomerila Maribor in Mura. Za minimalno prednost vijoličastih na povratni tekmi je v 85. minuti s strelom s približno 30 metrov poskrbel Dino Hotič. Prinašamo nekaj utrinkov.

1. polčas:

6. minuta: prvi kot za Muro. Bovičanec je podal pred mariborska vrata, a nevarnosti za Piriča ni bilo. Maribor je pred tem izvedel dva kota, a v začetnih minutah si še nobena ekipa ni priigrala izrazite priložnosti.

18. minuta: nevarno je bilo pred golom Maribora. Najprej je Kous podal pred gol, kjer so gostje odbili, žoga pa je prišla do Šturma, ki je poskusil, toda streljal čez gol.

28. minuta: rumeni karton za Šušnjaro, ki je storil prekršek nad Cretujem.

30. minuta: od daleč je streljal Bobičanec, a je Pirič uspel odbiti žogo.

34. minuta: lepa priložnost za Muro. Kous je podal z desne v sredino, od koder je poskusil Kouter. Mariborski vratar tudi tokrat na mestu.

38. minuta: na drugi strani je poskusil Zahovič, a je bil njegov strel iz obrata previsok.

41. minuta: prvi rumeni karton pri Mariboru je prejel Ivkovič po prekršku nad Kouterjem.

43. minuta: Karton tudi za Milca, ki je podrl Kouterja

2. polčas:

48. minuta: Maruško je drugi nogometaš Mure, ki je dobil rumeno kazen.

59. minuta: Tavares je nevarno streljal z glavo, a za malo meril mimo vrat Obradoviča.

61. minuta: nova nevarna akcija Mariborčanov. Z roba kazenskega prostora je streljal Milec, Murin vratar uspešnejši.

64. minuta: Bobičanec iz igre, namesto njega vstopa Karničnik.

67. minuta: Menjava tudi pri Mariboru. Z igrišča je odšel Cretu, v igro pa prišel Vršič.

69. minuta: Šušnjara streljal z roba kazenskega prostora, a se je žoga od Mariborčanov odbila v kot.

72. minuta: rumeni karton za Kozarja

75. minuta: Druga menjava pri Muri. Maroša prepušča svoje mesto na igrišču Sirku.

77. minuta: Šušnjara podal pred gol, a Karničnik s preslabim strelom ni uspel premagati Piriča

78. minuta: Vrhovec je zamenja Pihlerja pri Mariboru

81. minuta: Iz igre Šušnjara, vstopa pa Horvat.

85. minuta: Maribor vodi po golu Hotiča, ki je v levi zgornji kot streljal s kakih 30 metrov.

92. minuta: Namesto Tavaresa vstopa Bajde.

93. minuta: Rumeni karton za Vrhovca, ki je storil prekršek nad Sirkom. Prosti strel za Muro, ki ga je izvedel Peričič. Streljal je po sredini vrat, brez težav za Piriča.

f6ce5d5a937cb779c8e0d449db14151b