(FOTO) V Murski Soboti znova streljali občani

Tomo Köleš, 15. 11. 2018
Tomislav Vrečič
ŠSD Murska Sobota je na svojem strelišču pripravilo tradicionalno prireditev Občan strelja.

V Ljubljani je bil 2. turnir državnih strelskih lig, kjer so bili Sobočani dvakrat drugi - Člani tišinskega društva zmagovalci v 1. B-ligi, Gančani tretji.

Na strelišču v Ljubljani je v organizaciji SD Tabor Ježica potekal 2. turnir državnih lig za pionirje, kadete in mladince. Kadeti ŠSD Murska Sobota Jure Sočič, Patrik Farkaš in Blaž Makari so bili ekipno drugi s 1190,7 kroga, zmagale so Grosupeljčanke s 1200,3 kroga.

eea0e9cb59d7f95504c20b209cf7dff4
Simon Farkaš
Grosupeljčanke so bile znova prve, soboški kadeti pa drugi. Fotografija Simon Farkaš

Posamezno je bil prav tako drugi Jure Sočič s 406,1 kroga, peti Patrik Farkaš s 402 in osemnajsti Blaž Makari s 382,6 kroga. Pri kadetih je Timotej Plahut s pištolo zasedel peto mesto s 340 krogi in Blaž Serdt deseto mesto s 326 krogi.

8f5d465ddef454e2d40a468f1e6288ef
Soboškki kadeti so bili ekipno drugi, Jure Sočič pa drugi še posamezno. Fotografija Simon Farkaš

V nedeljo pa so člani ŠSD Murska Sobota v 1. B-ligi ekipno končali na 2. mestu s 1819,6 kroga. Prav tako odličen drugi je bil Jure Sočič s 614,7 kroga, enajsti pa Tomaž Kerčmar (607,1). Jožef Franc je nastreljal 597,8 kroga, tako da so Sobočani zaostali le za člani SD Kolomana Flisarja Tišina v postavi Dušan Ziško, Melisa Žalig in Samo Zelko.

Tretji so bili Gančani v postavi Mitja Černi, Tamara Černi in Denis Vrbančič. Posamično je zmagal Peter Somogy iz SD Jezero Dobrovnik.V 1. A-ligi je bil v finalu posamično osmi Robi Markoja iz SD Štefana Kovača Turnišče. Ekipno so se Turniščani kot edini pomurski prvoligaši uvrstili na šesto mesto.