(FOTO) V superfinalu zmagala Šebjanič Pupisova in Mekicar

Vestnik.si, 14. 9. 2021
Namizni tenis

Namiznoteniški klub (NTK) Sobota je pripravil 6. memorialni turnir Mirka Ungerja starejšega za člane in veterane. S tem so se začela tekmovanja v sezoni 2021/22.

V športni dvorani Osnovne šole III se je v soboto zbralo 30 igralcev namiznega tenisa. V najnižji starostni kategoriji pri moških (do 29 let) je zmagal Luka Šantavec iz Kroga, drugi je bil Luka Žagar iz Murske Sobote, tretje in četrto mesto sta si razdelila Timi Gider iz Sodišinec in Nejc Titan iz Murske Sobote. V tolažilnem delu je prvo mesto zasedel Sobočan Aljoša Grčar.

murska-sobota, namizni-tenis

namizni-tenis, podelitev
NTK Sobota
Podelitev v starostni skupini do 29 let.

V starostni skupini 30–49 let je slavil Uroš Cerar iz Ljubljane pred Igorjem Rebercem od Male Nedelje in Gorazdom Majičem iz Radenec.

NTK Sobota
Najboljši v starostni skupini od 30 do 49 let.

Smiljan Mekicar iz Ljubljane, sicer rojeni Sobočan, je bil najuspešnejši v kategoriji 50–59 let, na drugem mestu je končal Drago Torkar z Vrhnike, tretje in četrto mesto sta si razdelila Bojan Maselj iz Domžal in Robert Gerenčer iz Lendave. Jožetu Žekšu iz Rakičana je pripadlo prvo mesto v starostni skupini nad 60 let, drugi je bil Jože Fartek iz Puconec, na tretjem in četrtem mestu pa Stanko Grah ter Avguštin Fister, oba iz Bakovec. Prvo mesto v tolažilnem delu tekmovanja je zasedel Ludvik Lazar iz Gornjih Petrovec.

NTK Sobota
Najboljši v starostni skupini od 50 do 59 let.

Namiznoteniške igralke so tekmovale v dveh starostnih skupinah. Pri veterankah do 50 let je zmagala Petra Smolej iz Kranja, pri starejših od 60 let pa Jasna Šebjanič Pupis iz Postojne, ki je bila rojena v Murski Soboti.

Za naslov prvaka letošnjega memoriala in za prehodni pokal, ki ga po treh naslovih igralec prejme v trajno last, sta se pri veteranih v superfinalu pomerila Smiljan Mekicar (zmagovalec med igralci od 50 do 59 let) in Jože Žekš (zmagovalec pri starejših od 60 let). Dvoboj je bil izenačen in poln preobratov, peti niz pa je z izidom 13 : 11 dobil Mekicar in si zagotovil prehodni pokal. V superfinalu veterank je Šebjanič Pupisova s 3 : 1 v nizih ugnala Smolejevo. Igralo se je še v kategoriji člani absolutno, kjer ni bilo starostne omejitve. Do finala sta se prebila Šantavec in Mekicar, zadnji je s 3 : 1 premagal mlajšega sotekmovalca.