(FOTO) Vombergar šele v podaljšku strl Nafto

Vestnik.si, 28. 4. 2021
Nafta : Olimpija

Izenačen in dramatičen dvoboj sta v četrtfinalu pokala Slovenije v Lendavi odigrala Nafta in favoritinja Olimpija, ki pa je šele v podaljšku zlomila odpor Nafte - 0 : 1.

Nafta 1903 - Olimpija Ljubljana 0 : 1* po podaljšku (0 : 0)

Športni park Lendava, brez gledalcev, sodnik: Slavko Vinčić (Maribor).

Strelec: Vombergar (111).

Rumeni kartoni: R. Pirtovšek, Haljeta, Židan, Körmendi; Ostrc, Vombergar, Boakye, Frelih, Ivanović, Petrović.

Rdeči karton: Bosić (93) - Olimpija.

Vodilna ekipa prve lige, ljubljanska Olimpija, ki je v nedeljo doživela hud poraz pri Muri (3 : 0), je tokrat nastopila s šestimi igralci, mlajšimi od 22 let, v prvi postavi.

nafta, pokal, olimpija

Najbolj dramatični dogodki so se odvili v sklepu dvoboja, saj je Nafta vse do konca rednega dela držala izid 0 : 0, v 55. minuti jo je po strelu Nika Pungarška z daljave rešil prečnik. V 93. minuti je bil pri Olimpiji izključen Radivoj Bosić, ker je udaril igralca Nafte Tima Židana.

Lendavčani so ohranili mrežo nedotaknjeno še v prvem podaljšku, v drugem pa je v 111. minuti po predložku najvišje skočil tokratni rezervist Andres Vombergar in po strelu z glavo zadel iz težkega položaja.

V 120. minuti je mrežo na drugi strani zatresel tudi Žiga Živko, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Olimpija se je tako srečno prebila v polfinale, Pomurje pa je v pokalu Pivovarne Union ostalo brez svojega predstavnika.

Nafta 1903: Raduha, Živko kap., R. Pirtovšek, Bolla (Körmendi, 91), T. Pirtovšek, Szabo, Haljeta, Oštrek, Meshack (Bizjak, 61), Židan, Vinko (Rebernik, 83). Trener: Dejan Dončić.

Olimpija Ljubljana: Vidmar kap., Maksimenko, Šme, Andrejašič (Pavlović, 91), Boakye, Ostrc (Petrović, 106), Pungaršek (Korun, 91), Kurež (Vombergar, 46), Sešlar (Bakič, 46), Baskera (Ivanović, 46), Bosić. Trener: Goran Stanković.