(FOTO) Znova razpoložen Denis Kneževič

Miha Šoštarič, 26. 11. 2022
Niko Časar
Meteorplast ŠIC bar je z 9 : 3 (3 : 1) premagal Sevnico.

Meteorplast ŠIC bar je v 10. krogu 1. slovenske futsal lige z 9 : 3 (3 : 1) premagal Sevnico.

Ljutomerčani so bili absolutni favoriti v dvoboju s Sevničani, ki so do prihoda v prleško prestolnico v devetih dvobojih zbrali vsega eno točko. Vloga favorita je bila na začetku tekme enostavno preveliko breme za domačine, ki so igrali brez kaznovanega Roka Šnofla, bolnega Urbana Goričana ter poškodovanih Kristiana Škergeta, Thomasa Pihlerja in Tonija Kovšeta.

meteorplast-šic-bar, ljutomer, futsal, šport
Niko Časar

Niko Časar

Sevničani so preko svojega kapetana Sebastijana Drobneta v 4. minuti povedli, nato pa prvo četrtino dvoboja povsem enakovredno parirali gostiteljem. V drugi polovici prvega dela tekme je do izraza prišla kakovost domače ekipe, ki je preko najboljšega strelca prvenstva Denisa Kneževiča (v 11. in 17. minuti iz 10 m) in Matica Goznika (16) prišla do preobrata.

Niko Časar

Niko Časar

Na začetku drugega polčasa, ko sta pri domačih zadela Aljaž Ruis (21) in Kneževič (23), pri gostih pa Drobne (22), je bil zmagovalec pri izidu 5 : 2 odločen. V 32. minuti je s prvencem v tej sezoni Adrijan Trstenjak povišal na 6 : 2, a je v naslednjem napadu znova Drobne znižal zaostanek. Do konca dvoboja so Ljutomerčani dosegli še tri zadetke. Poleg Kneževiča (39, 6m), kateremu je bil to že 16 zadetki na prvenstvu, sta zadela še Tilen Rajter (34) in rekonvalescent Aljaž Goznik (40), ki se je po 30. septembru ponovno vrnil na igrišče. Meteorplast ŠIC bar ima zdaj 22 točk in je na tretjem mestu. V naslednjem krogu bodo Ljutomerčani (2. december) gostovali pri aktualnem prvaku Dobovcu.