(FUTSAL) Državni prvak do suverene zmage

M. Š., 1. 10. 2022
Niko Časar
Zmagovalec je bil odločen v tretji minuti nadaljevanja, ko je na 4 : 1 povišal Patrik Pasariček.

V derbiju 4. kroga 1. slovenske futsal lige je aktualni prvak Dobovec v Ljutomeru pred 300 gledalci porazil domači Meteorplast ŠIC bar s 6 : 1 (3 : 1) in zasedel prvo mesto na razpredelnici.

Ljutomerčani so derbi kroga pričakali na prvem mestu (9 točk), nasprotnik, ki ga tudi v tej sezoni čaka nastop v evropski ligi prvakov, pa je na drugem mestu zbral le dve točki manj. Številni ljubitelji futsala, ki so si v živo ogledali dvoboj, so videli izredno razpoložene goste, ki so v 4. minuti povedli po zadetku Hrvata Vedrana Matoševića. Domačini so po prejetem zadetku preko Aljaža Goznika zatresli okvir vrat, vratar gostov Marko Peček pa je s skrajnimi močmi zaustavil poizkus Denisa Kneževiča. Gostje so neizkoriščene priložnosti domačinov kaznovali z dvema zadetkoma v 9. in 10. minuti, ko sta zadela Rok Mordej in Žiga Čeh. Nekaj upanja je domačim vlil Aljaž Ruis, ki je v 16. minuti zabil svoj tretji zadetek v sezoni.

futsal, ljutomer, meteorplast
Niko Časar

Zmagovalec je bil odločen v tretji minuti nadaljevanja, ko je na 4 : 1 povišal Patrik Pasariček. Domačini so nadaljevali z jalovimi napadi. Bili so sicer tudi nevarni pred gostujočimi vrati, a niso zadeli. Gostje so vsako napako kaznovali ter preko Kristjana Čujca (31) in Marka Pečka (39), ki je ob igri domačinov s petimi igralci v polju zadel s svoje polovice, prišli do visoke zmage.

Niko Časar

Po 4. krogih je na prvem mestu zdaj Dobovec (10 točk), Ljutomerčani pa z 9. točkami ostajajo na drugem mestu. Naslednji konec tedna bo zaradi reprezentančne tekme proti Kazahstanu v prvoligaški konkurenci premor, 14. oktobra, ko bo na sporedu 5. krog, pa bo Meteorplast ŠIC bar gostoval na Vrhniki.