(FUTSAL LIGA) Tretja zaporedna zmaga Meteorplasta ŠIC bara

M.Š., 24. 9. 2022
Miha Šoštarič
Meteorplast ŠIC bar

V 3. krogu 1. slovenske futsal lige je ljutomerska ekipa gostovala v Sevnici in slavila s 6 : 3 (5 : 1) in pričakuje Dobovec v naslednjem krogu na vrhu razpredelnice.

Ljutomerski Meteorplast ŠIC bar je izvrstno pričel sezono v 1. slovenski futsal ligi in je v tremi zaporednimi zmagami na vrhu prvoligaške razpredelnice. V 3. krogu so sinoči zmagali v Sevnici s 6 : 3 (5 : 1). Za gostitelje so v polno zadeli Domen Krnc (v 15. minuti), David Pipan (31) in Sebastijan Drobne (40 – 10 m), za Ljutomerčane pa Denis Kneževič (1, 12 – 10 m), Aljaž Ruis (4), Aljaž Goznik (6), Thomas Pihler (19) in Matic Goznik (38). »V prvi polčas smo vstopili tako, kot smo se pripravljali na treningu. Lahko bi zabili kakšen zadetek več. V drugem polčasu je morda v našo ekipo prišlo razmišljanje, da bomo z lahkoto prišli do zmage, pa so domačini pokazali 'zobe'. Kljub vsemu menim, da je končni rezultat pravičen. Mi smo sicer imeli še nekaj priložnosti, predvsem iz protinapadov, a je Sevnica nudila dober odpor, tako da sem zelo zadovoljen s tekmo,« je po zmagi dejal trener ljutomerske ekipe Robert Grdović. V prihodnjem krogu (petek, 30. septembra) bo v ljutomerski dvorani ŠIC derbi dveh trenutno točkovno najuspešnejših ekip 1. slovenske futsal lige. Meteorplast ŠIC bar (9 točk) bo gostil Dobovec, večkratnega državnega prvaka (7 točk).