(FUTSAL) Loterija pripadla Ptujčanom

Miha Šoštarič, 10. 4. 2022
Miha Šoštarič
Po zmagi na Ptuju (6 : 4) je imel ljutomerski Meteorplast ŠIC bar prvo zaključno žogo za uvrstitev med štiri najboljše ekipe v državi.

Odločilna tekma za polfinale državnega prvenstva bo v torek na Ptuju.

Pred 400 gledalci je bila v petek v dvorani ŠIC Ljutomer odigrana druga četrtfinalna tekma državnega prvenstva v futsalu. Po zmagi na Ptuju (6 : 4) je imel ljutomerski Meteorplast ŠIC bar prvo zaključno žogo za uvrstitev med štiri najboljše ekipe v državi. Tekma se je po rednem delu končala z neodločenim izidom 3 : 3 (1 : 3), o zmagovalcu pa so odločali kazenski streli iz šestih metrov. Uspešnejši so bili Ptujčani, ki so tako izid v zmagah izenačili na 1 : 1. Odločilna tekma za polfinale bo v torek ob 20. uri na Ptuju. Pred tekmo so gledalci poseben pozdrav namenili mladim domačim futsalerjem, ki so postali državni podprvaki v kategoriji U13.

futsal, meteorplast-šic-bar
Anton Goznik

Izvrstno vzdušje, ki so ga pripravili domači navijači, je spodrezalo noge mladi ljutomerski ekipi, ki je bila v prvem polčasu povsem v podrejenem položaju. Neenoten sodniški kriterij je pripomogel, da so imeli domačini že po slabih petih minutah igre štiri akumulirane prekrške, s čimer niso mogli v nadaljevanju prvega dela več razviti svoje prepoznavne agresivne igre. Gostje so izkoristili terensko premoč ter preko Vlada Andrijaševića (7), Denisa Kneževiča (8) in z avtogolom Aljaža Goznika (19) povedli s 3 : 0. Pred odhodom na odmor je zaostanek znižal Rok Šnofl (20).

Ptujčani so v drugem polčasu padli, njihovo slabšo telesno pripravljenost pa so gostitelji izkoristili in po zadetkih bratov Aljaža (25) in Alena Ruisa (38 – 10 m) povsem zasluženo prišli do izenačenja. Sledili so kazenski streli, kjer sta se izkazala vratarja gostov Kevin Caf in Klemen Anžel, ki sta uspela zaustaviti strela bratov Ruis, in obdržala svoje moštvo v igri za polfinale.