(FUTSAL) Prleki do prednosti na Ptuju

Miha Šoštarič, 2. 4. 2022
Anton Goznik

Druga četrtfinalna tekma, ki že lahko določi potnika v polfinale, bo v petek v Ljutomeru.

Meteorplast ŠIC bar je poskrbel za presenečenje. Na prvi četrtfinalni tekmi 1. slovenske futsal lige je na Ptuju s 6 : 4 (2 : 2) premagal tamkajšnjo Hišo daril in naredili korak proti polfinalu. Za prleško ekipo, ki si je v prvem polčasu dala dva avtogola, so zadeli Alen Rius (3), Adrijan Trstenjak (2) in Rok Šnofl. V polfinale se bo uvrstila ekipa, ki bo prva slavila na dveh tekmah. Druga četrtfinalna tekma bo v petek, 8. aprila, v dvorani ŠIC Ljutomer, pričela pa se bo ob 20.30 uri.

ljutomer, meteorplast

Ljutomerčani so odlično pričeli dvoboj, ki si ga je ogledalo okoli 120 gledalcev, in povedli v 4. minuti preko novega članskega reprezentanta 20-letnega Roka Šnofla. Do izenačenja so Ptujčani prišli z veliko sreče, saj je po kotu žoga oplazila ljutomerskega kapetana Matica Goznika in se skotalila za hrbet Tjaža Lovrenčiča. To ni zmedlo Prlekov, ki so še naprej odlično izpolnjevali navodila trenerja Tomislava Novaka in v 17. minuti preko Adrijana Trstenjaka ponovno prešli v vodstvo. Novo nesrečno posredovanje, tokrat Roka Šnofla, je gostiteljem v 19. minuti prineslo izenačenje.

Miha Šoštarič

V drugem polčasu je na sceno stopil 17-letni Alen Ruis, ki je s tremi zadetki v 22., 26. in 33. minuti priigral gostom neulovljivo prednost. Ptujčani, ki so zaigrali v zadnjih minutah dvoboja s petimi igralci v polju, so sicer preko Denisa Kneževiča, ki je dosegel zadetka v 37. in 38. minuti, prišli do minimalnega zaostanka (4 : 5), a je Adrijan Trstenjak s svojim drugim zadetkom v izdihljajih tekme poskrbel za veliko veselje v prleškem taboru.