(FUTSAL) Visok poraz proti Vrhničanom

Vestnik.si, 26. 3. 2022
Miha Šoštarič
V zadnjem, 18. krogu rednega dela 1. slovenske futsal lige je ljutomerski Meteorplast ŠIC bar pred blizu 100 gledalci v dvorani ŠIC Ljutomer izgubil proti Siliku iz Vrhnike 1 : 6 (0 : 3).

Meteorplast ŠIC bar se bo v četrtfinalu pomeril s ptujsko Hišo daril.

V zadnjem, 18. krogu rednega dela 1. slovenske futsal lige je ljutomerski Meteorplast ŠIC bar pred blizu 100 gledalci v dvorani ŠIC Ljutomer izgubil proti Siliku iz Vrhnike 1 : 6 (0 : 3). Edini zadetek za ljutomersko moštvo je dosegel Rok Šnofl (31). Meteorplast ŠIC bar je redni del prvenstva končal na petem mestu (16 točk) in se bo v četrtfinalu na dve dobljeni tekmi pomeril s ptujsko Hišo daril. Prva tekma bo v petek, 1. aprila, na Ptuju.

ljutomer, futsal
Vestnik.si

Proti Vrhničanom je nastopila najmlajša ljutomerska zasedba v tej sezoni. Zaradi poškodb, kazni in bolezni so namreč manjkali številni izkušeni igralci (Goričan, Vajda, Škerget, Alj. Ruis,Vindiš), zaradi pomanjkanja igralcev pa je prvič članski dres oblekel 18-letni Niko Kosec.

Vestnik.si

Za nespametni potezi je že v uvodnih minutah poskrbel Tilen Rajter, ki je dvakrat nevarno pokosil gostujoče igralce in si sredi 3. minute prislužil predčasen odhod pod prho. Z igralcem več so Vrhničani v 5. minuti preko Maxa Vesela povedli, minuto pozneje pa vodili že z 2 : 0, ko je zadel Tobija Kavčič. Vesel je v 15. minuti zadel še drugič in priigral svoji ekipi visoko vodstvo po prvem polčasu.

Vestnik.si

Nekoliko boljšo igro so Ljutomerčani kronali v 31. minuti, ko je zadel Rok Šnofl, a do preobrata, tudi s petim igralcem v polju, ni prišlo. Vrhničani so kaznovali vsako domačo ekipo in preko Žige Franka (33), Vesela (35) in Uroša Đurića (39) prišli do visoke zmage.