Grad je prvak 3. SNL vzhod!

Tomo Köleš, 2. 6. 2019
Niko Časar
Tadej Čuk (Odranci).

Nogometaši Grada so v derbiju sezone in zadnjega kroga 3. SNL vzhod v odločilni tekmi odigrali v Odrancih 1 : 1 in tako s točko prednosti postali prvaki lige. Sedaj jih čakata kvalifikacijski tekmi s Koprom.

Odranci - Grad 1 : 1 (1 : 1)

80506bea1ef96b277d6306843100732b
Niko Časar
Odranci - Grad 1: 1.

Športni park Odranci, 800 gledalcev, sodnik: Roman Glažar (Hajdina).

099894e69c22b5437b5ababe95b32f99
Niko Časar

Strelca: 0 : 1 Potočnik (34), 1 : 1 Vinkovič (42).

7396d16c41cb6cb79709f596b7fe01eb
Niko Časar
David Vinkovič (17) je prvenstvo končal s skupno 17 zadetki.

Rumeni kartoni: Legen; Fujs, Poredoš, Miković, Belna.

05c69b4fdbc1202a6385ca8783efb407
Niko Časar

Bolj napeto ni moglo biti tudi v tretji ligi vzhod. V zadnjem krogu so se za naslov prvaka pomerili Odranci in Grad. Odranci so nujno potrebovali zmago, saj so zaostajali za točko, Gradu pa je zato bil dovolj že remi. Na klopi enega in drugega kluba sta bila izkušena trenerska lisjaka Franc Cifer in Bogdan Črnko.

b2eb014f68594b151d004e345ebebb1f
Niko Časar
Trener Franc Cifer.

V prve pol ure gledalci - zbralo se jih je kar 800 - zaradi pomembnosti tekme niso videli lepe igre, "zakuhalo" pa se je v zadnji četrtini prvega polčasa. Po nepotrebnem prekršku Odranec na desni strani igrišča je po izvedbi prostega strela zadel branilec gostov Rok Potočnik, ki je z glavo poslal žogo v daljši kot vratarja Dejana Prše - 0 : 1. Grad je v tem trenutku imel kar precejšnjo prednost.

b3034d5963d6fb4cdca5ef431afb3c82
Niko Časar
Navijači Grada ob prvem golu.

A ta se je malce stopila že v 42. minuti, ko so Odranci izenačili. To je bila samostojna akcija Davida Vinkoviča, ki je na desni strani preigral svojega čuvaja, nato pa z levico močno streljal, vratar gostov Lazar Miković pa je bil za malenkost prekratek - 1 : 1. Odranci so sedaj potrebovali samo še en zadetek za naslov prvaka.

f55196c68154862d3856634f299ef795
Niko Časar
David Vinkovič je izenačil na 1: 1.

Med odmorom sta vodja tekmovanja 3. SNL vzhod Danilo Kacijan in predsednik MNZ Lendava Slavko Režonja podelila pokal mladinski ekipi Odranec za naslov prvaka v 1. mladinski ligi MNZ Lendava.

49dfa8ae1215ec5c92e274d7a7867abd
Niko Časar
Mladinci Odranec so aktualni zmagovalci 1. mladinske lige MNZ Lendava.

V drugem polčasu so bili gostitelji absolutno boljši nasprotnik, saj so skoraj ves čas napadali in si priborili nekaj strelov na gol, od katerih je bil spet najbolj nevaren Vinkovičev, ki je po prodoru in podaji kapetana Aleksandra Jerebica poskusil z glavo, a se je izkazal Miković, ki je v skoku odbil žogo čez prečnik v kot. Grad, ki se je osredotočil le na branjenje neodločenega izida in na prežanje na protinapade, je odbil vse nalete domačih ter z borbenostjo in zavlačevanjem - nekateri igralci so večkrat obležali tudi s (domnevnimi?) krči - vzdržal tudi upravičeno dosojenih sedem minut sodnikovega dodatka.

df43369341efb88c28bf2ed643d1993b
Niko Časar
Grad je prvak.

Grad se je tako z velikim številom svojih navijačev veselil naslova prvaka v 3. SNL vzhod. 5. in 9. junija ga sedaj čakata težki kvalifikacijski tekmi s favoriziranim Koprom, zmagovalcem 3. SNL zahod, za uvrstitev v 2. SNL. Tudi zato si je v Odrancih svojega bodočega nasprotnika ogledal tudi Miran Srebrnič, nekdanji trener Gorice, sedaj pa že nekaj časa strateg Kopra.
Prva tekma bo v sredo ob 18. uri v Kopru, povratna pa naslednjo nedeljo ob 17. uri pri Gradu. Obe srečanji naj bi bili podprti tudi s televizijskim prenosom.

bd12fc398fffa8f2934714529ca5ea00
Niko Časar
Vodja tekmovanja 3. SNL vzhod Danilo Kacijan je podelil pokal za prvaka kapetanu Grada Nemanji Stošiću.

Odranci: Prša, Kalamar, Jerebic kap., Legen, Kociper, Pihler, Horvat (B. Lebar, 57), Vok, Čuk (Sreš, 80), Vinkovič, Suhač. Trener: Franc Cifer.