Hokejisti Lipovec meljejo naprej, Moravske Toplice so "povozili" kar z 20 : 1

Vestnik.si, 5. 2. 2020
29. državno prvenstvo v dvoranskem hokeju

Tretji turnir državnega prvenstva v dvoranskem hokeju je bil tokrat v dvorani OŠ Ivana Cankarja v Ljutomeru. Malce se je spremenil kraj, razmerja moči pa ne.

Na tretjem turnirju 29. državnega prvenstva v dvoranskem hokeju so v kategoriji članic igralke predanovskega Triglava premagale aktualne prvakinje iz Moravskih Toplic z 2 : 0. Zadetka za Triglav sta dosegli kapetanka ekipe Andreja Rituper in Sanja Zelko, sicer tudi predsednica slovenske zveze za hokej na travi.

dvoranski-hokej, državno-prvenstvo

V moški konkurenci so aktualni članski prvaki Lipovci "povozili" Moravske Toplice kar z 20 : 1. Za Lipovce je bil sedemkratni strelec Uroš Stanko, šest zadetkov je dosegel Petar Katovski, po dva Boštjan Stanko in Dominik Mesarič ter po enega Martin Mesarič, Robert Mesarič in Blaž Legen. Za Moravske Toplice je bil strelec častnega zadetka Nikola Prelič.

V drugi tekmi so Lipovci ugnali še predanovski Triglav, izid je bil 6 : 2. Za Lipovce sta po dva zadetka dosegla Martin Mesarič in Petar Katovski ter po enega Robert Mesarič in Luka Vegič, za Triglav pa je obakrat v polno zadel Tadej Mikola.

V tretji članski tekmi je bil Triglav iz Predanovec boljši od Moravskih Toplic s 5 : 3. Trikratni strelec za Triglav je bil Tadej Mikola, dvakratni Alen Balaž, enkrat pa se je med strelce vpisal Alan Nemec. Za Moravske Toplice so zadeli: Filip Bencik, Aleš Malačič in Nikola Prelič.

V kategoriji U16 so Lipovci ugnali Moravske Toplice s 3 : 2 (Timotej Tivadar 2, Samo Vučko; Egon Hegeduš, Nikola Prelič), v kategoriji U10 pa so Moravske Toplice premagale Lipovce s 6 : 3 (Ana Vöröš 3, Mai Domjan 3; Brina Vučko, Tim Pivar, Luka Rogan).

Četrti in s tem finalni turnir dvoranskega državnega prvenstva bo v nedeljo, 9. februarja, v Zeleni dvorani v Puconcih. Le dan prej, v soboto, pa bo v Panonski vasi v Tešanovcih volilna skupščina Zveze za hokej na travi Slovenije. Na finalnem turnirju, ki se bo pričel ob 12.30, se bodo v finalih pomerili: Moravske Toplice in Lipovci (U10), Lipovci 1 in Moravske Toplice (U13), Moravske Toplice in Lipovci (U16), Triglav Predanovci in Moravske Toplice (članice) ter Lipovci in Triglav Predanovci (člani). Finale članic bo ob 15.30, finale članov pa ob 16.30. Razglasitev najboljših bo ob 17.30.