Igor Kopše svetovni amaterski prvak

Vestnik.si, 13. 10. 2021
Dušan Hajdinjak
Zlata in srebrna medalja za Igorja Kopšeta iz ŠD Team turbo Tropovci na SP v Sarajevu.

V Sarajevu je bilo svetovno prvenstvo kolesarjev amaterjev (Granfondo World Championship). Izvrstno se je odrezal član ŠD Team turbo Tropovci Igor Kopše.

V Sarajevu je bilo svetovno prvenstvo amaterjev (Granfondo World Championship) z vožnjo na čas na 19.2 km dolgi in tehnično zahtevni progi. V slovensko amatersko reprezentanco je bil povabljen tudi Igor Kopše, član ŠD Team turbo Tropovci, ki je že prvi dan osvojil naslov svetovnega podprvaka (2. mesto) v kategoriji moških od 45 do 49 let.

šd-team-turbo-tropovci, svetovno-prvenstvo, sarajevo, igor-kopše

Nato pa so morali tekmovalci kolesariti v ekstremnih razmerah, ob nizkih temperaturah in v dežju (na cilju na Jahorini je celo snežilo), kar pa Kopšeta ni oviralo, saj je postal svetovni amaterski prvak v cestni dirki na 100 km (traso so skrajšali zaradi ekstremnih vremenskih razmer) v kategoriji moških od 45 do 49 let.