Za popoln preobrat je zmanjkalo časa: Radomlje - Mura 2:2

Vestnik.si, 24. 10. 2021
Loris Cipot
Radomlje : Mura

Muraši so zaostajali že za dva gola, a so vendarle ob premoči v posesti žoge uspeli izenačiti. Za kaj več pa je zmanjkalo časa.

Začetna postava Radomelj: Marjanović, Guček, Žulj, Mužek, Blaić, Zabukovnik kap., Nuhanović, Pogačar, Božić, Šarić, Guzina. Trener: Rok Hanžič.

Začetna postava Mure: Obradović, Karamarko, Maruško kap., Gorenc, Lorbek, Ouro, Pucko, Mandić, Klepač, Lotrič, Maroša. Trener: Ante Šimundža.

Srečanje vodi Aleksandar Matković z Raven na Koroškem.

1: Začetek tekme.

24: Šok za obrambo Mure. Radomlje vodijo po zadetku Marka Božića. Slaba reakcija Murine obrambe po podaji Šarića v kazenski prostor. Božić je žogo z neposredne bližine pospravil v mrežo.

33: Po kotu Mure je prišlo do prerivanja v kazenskem prostoru domačih. Sodnik ni dosodil ničesar, Karamarko pa je meril mimo vrat.

35: Nova priložnost za Radomljane. Po strelu z glavo je žoga švignila mimo gola.

37: Ouro je s podajo v prostor v ogenj poslal Mandića, a je bil Marjanović hitrejši od črnogorskega napadalca.

42: Pokus Klepača izven kazenskega prostora, a nenatančno.

44: Šarić je po levi strani ušel Gorencu, ki mu je nato v duelu spodrsnilo in padel je na Hrvata. Sodnik je pokazal na belo točko, a Obradović je ubranil strel kapetana domačih.

45+: Konec prvega polčasa. Zasluženo vodstvo zadnjeuvrščenih Radomelj, ki bi lahko bilo še višje. Mura se bo morala v drugem polčasu predstaviti v povsem drugi luči, če želi priti do preobrata.

51: Strel Karamarka, ki bi lahko bil nevaren, so domači blokirali. Visok pritisk Mure.

54: Prvič v drugem polčasu zapretile tudi Radomlje. Le kot za domače.

54: Odlična obramba Obradovića po strelu z glavo Zabukovnika.

60: Evrogol Marka Božića. Po odbitku je žoga prišla do 23-letnega vezista, ki je s kakšnih osemnajstih metrov z močnim in natančnim udarcem ugnal Obradovića. Velike težave za Muro ob zaostanku z 0:2.

64: Izjemna priložnost za hattrick Božića, ki pa je iz težkega položaja zgrešil prazna vrata.

70: Najlepša priložnost za Muro. Karničnik je podal do Horvata, a ta z neposredne bližine ni bil natančen.

72: Prekršek nad Marošo, ki je prodiral v kazenskem prostoru. Enajstmetrovka tudi za Muro.

73: Mitja Lotrič z enajstih metrov za znižanje vodstva domačih - 1:2

83: Izjemna priložnost za Muro. Marjanović iz vrat proti žogi skočil v prazno oziroma v Marošo, a sodnik ni dosodil enajstmetrovke za Muro.

87: IZENAČENJE! Kous je prefinjeno podal do Maroše, ki je z neposredne bližine zadel z glavo.

90+: Po štirih minutah sodniškega dodatka konec tekme v Domžalah in delitev točk. Muraši so zaostajali že za dva gola, a so vendarle ob premoči v posesti uspeli izenačiti. Za kaj več pa je zmanjkalo časa.

Kalcer Radomlje - Mura 2:2 (1:0)

Športni park Domžale, sodniki: Matković, Pospeh, Burjan.

Strelci: 1:0 Božić (24.), 2:0 Božić (60.), 2:1 Lotrič (74./11 m), 2:2 Maroša (87.).

Radomlje: Marjanović, Mužek, Guček, Žulj, Blaić, Zabukovnik, Nuhanović (od 90. Bumbu), Božić (od 81. Jazbec), Pogačar (od 81. Cerar), Šarić (od 90. Kregar), Guzina (od 74. Varga).

Mura: Obradović, Karamarko, Maruško, Gorenc (od 46. Karničnik), Pucko, Lorbek (od 61. Horvat), Ouro (od 78. T. Cipot), Mandić (od 46. Mulahusejnović), Klepač (od 46. Kous), Lotrič, Maroša.

Rumeni kartoni: Pogačar, Mužek, Cerar; Mulahusejnović.