Vsi zmagovalci 15. Teka z naravo

Tomo Köleš, 15. 9. 2019
15. Tek z naravo

V Stari Novi vasi je potekal že 15. Tek z naravo in obenem osmi tek za točkovanje pomurskega pokala 2019. Udeležba je bila tokrat odlična, saj je sodelovalo dobrih 200 tekačev.

Večina je bila šolarjev iz OŠ Križevci, v posebnem teku pa so se pomerili tudi občani. V članski kategoriji je sodelovalo skupno 21 tekačev in tekačic. Na 7,5 km dolgi progi je bil znova najhitrejši Iztok Fister iz Kolesarskega kluba Tropovci, ki je slavil že pred tednom dni tudi na Bezgovem teku v Krogu. Drugi je bil zdaj Branko Lehner iz Tekaške sekcije Radenska, tretji pa Boris Sagaj iz Ključarovec.

tek-z-naravo, stara-nova-vas, tek, tekmovanje, 15

Pri članicah je bila na enako dolgi progi najboljša Tjaša Žalig iz Atletskega kluba Pomurje. Na drugo mesto se je uvrstila Polonca Žnidarič, na tretje mesto pa Jelka Vrbnjak (obe iz Ljutomera). V teku občanov na 3,5 km dolgi progi je slavil Slavko Kumek iz Športnega društva Snaga Maribor, drugi je bil David Kralj, tretji pa Denis Hofman.

V baby teku ter v otroških in mladinskih kategorijah so zmagali: Kaja Kodela, Tjan Šadl, Jakov Pavlic, Lara Lebar, Nejc Antolin, Hana Merica, Luka Sagaj, Zarja Vereš, Nejc Vundrl, Tjaša Ficko, Nino Čirič in Ines Filipič.