Jeruzalem Ormož prevladoval na Žikijevem memorialu

Tomo Köleš, 19. 1. 2019

V dvorani OŠ III v Murski Soboti je bil Žikijev memorial 2019 v rokometu (7. zaporedni turnir), na katerem so nastopile tri ekipe. Prepričljivo je slavil prvoligaš Jeruzalem Ormož, domače Pomurje je bilo tretje.

V prvi tekmi turnirja se je v prvem polčasu Pomurje, pri katerem sta med drugim manjkala Marko Jankovič in Gregor Gregorec, odlično upiralu favoriziranemu Jeruzalemu Ormožu in celo dobilo prvi del s 16 : 15. A v drugem polčasu so se množile napake domačih in do izraza je prišla kakovost gostov, ki so se počasi odlepili in povečevali razliko. Končni izid je bil 26 : 33.

236bf5f6905be5b75b2e65df60e1b494
Pomurje - Jeruzalem Ormož 26 : 33 (16 : 15).

Po tem srečanju je bila uradna otvoritev turnirja, v kateri je sodelujoče ekipe pozdravil predsednik rokometnega kluba Pomurje Marjan Kreslin in na kratko opisal življenjsko pot žal že pokojnega Vladimirja Roškarja - Žikija (umrl leta 2014), po katerem se ta turnir imenuje. Žiki je bil velik rokometni zanesenjak in delavec ter predan trener in funkcionar. V spomin nanj je bila v dvorani tudi minuta molka.

7e497cda9f9c46f92ad8932d6e8d9285
Pomurje in Jeruzalem Ormož.

V drugi tekmi turnirja je bilo vse odločeno že v prvem delu. Že precej utrujeni igralci Pomurja, ki je v 1.B ligi na zadnjem mestu, se niso mogli več kosati s svežimi in energičnimi rokometaši Krškega, ki je v 1.B ligi na četrtem mestu in se bori za napredovanje v elitno slovensko ligo. Po prvem polčasu je bilo 8 : 20, na koncu pa 20 : 41.

2d3441aaf5eaf35df2d1b5f25a8aadba
Ormožani so v drugem delu Pomurju nasuli 18 zadetkov.

V srečanju za prvo mesto je Jeruzalem Ormož brez težav slavil proti Krškemu z 32 : 25, saj je vse opravil že v prvem delu (18 : 8). Pri tem Ormožani niti niso bili kompletni, saj štirje njihovi močni mladinci in glavni trener Sašo Prapotnik sodelujejo na reprezentančnem turnirju igralcev do 21 let na Madžarskem, kjer je v prvi tekmi Slovenija odigrala s Srbijo 29 : 29. Pred finalom Žikijevega memoriala sta se med seboj pomerili še dve mlajši selekciji Pomurja.

d4d3859e682d403c401f597cb3116cf2
Nagrade za najboljše tri posameznike na turnirju.

Nagrade najboljšim sta na koncu podelila Marjan Kreslin in Denis Roškar, Žikijev sin in trener mlajših selekcij pri Pomurju. Najboljši strelec turnirja je bil Rok Žuran (Jeruzalem Ormož), najboljši vratar pa Tomislav Balent (Jeruzalem Ormož). Za tolažbo Pomurju je tako kot lani (Marko Jankovič) ostal pokal za najboljšega igralca. Za tega so trenerji proglasili Filipa Bombeka iz domačega kluba.

6575d6d2ab659de1788b0090292b0791
Filip Bombek (Pomurje) je bil proglašen za najboljšega igralca Žikijevega memorial 2019.

da25db9af4ca4833a0c8794515f2382f
Tomo Köleš
1. Jeruzalem Ormož, 2. Krško, 3. Pomurje.

30c0008de94f08f73d23809917df5f0e
Tomo Köleš
Rokometaši Krškega so bili drugi.

79c02253afb2c043f2948130e905ee89
Tomo Köleš
Rok Žuran, ki je bil tudi najboljši strelec, prejema pokal v imenu Jeruzalema Ormoža za prvo mesto.

506fbc4b065cca0c05ebfca601b6232d
Tomo Köleš
Mladi vratar Pomurja Fabijan Marič Vild prejema pokal za tretje mesto iz rok Denisa Roškarja in Marjana Kreslina.