Pomurski judoisti na novoletnem turnirju v Celju

Vestnik.si, 5. 12. 2022
Zoran Kos
Mladi judoisti JK Murska Sobota na turnirju v Celju.

Pomurski judoisti so sodelovali na tradicionalnem novoletnem turnirju v Celju v starostni kategoriji mlajših dečkov in deklic U12 ter U16 mlajših kadetov. U16.

Skupno je nastopilo 237 tekmovalk in tekmovalcev iz 37 klubov in petih držav (Slovenije, Hrvaške, Avstrije, Italije ter Bosne in Hercegovine).

judo-klub-murska-sobota, novoletni-turnirji, celje
Zoran Kos

Med predstavniki Judo kluba Murska Sobota so zmagali Ben Kokol (mlajši dečki do 38 kg), Lana Kardoš (mlajše deklice do 48 kg) in Klemen Vinkovič (mlajši kadeti do 81 kg). Na drugo mesto se je uvrstil Matic Klemenčič (mlajši kadeti do 81 kg), na tretje mesto Mitja Korošak (mlajši dečki nad 60 kg), na peto mesto Oskar Balažic (mlajši kadeti do 73 kg) in na sedmo mesto Urban Klarič (mlajši dečki do 55 kg).

Zoran Kos

Med predstavniki JK Lendava je bil Oto Podgorelec peti (mlajši dečki do 46 kg), zmagale pa so Ria Gabor (mlajše kadetinje do 52 kg), Lana Škraban (mlajše kadetinje do 70 kg), Taja Čizmazija (mlajše deklice do 44 kg), Zoja Makoter (mlajše deklice do 57 kg) in Gaja Škraban (mlajše deklice nad 57 kg).

Zoran Kos

Med predstavnicami Partizana Ljutomer sta Ema Lisjak in Ana Pavičić zasedli drugo oz. tretje mesto med mlajšimi kadetinjami do 48 kg.

Zoran Kos

Sergej Pörš iz JK Radenci je bil peti med mlajšimi kadeti do 50 kg. Med mlajšimi kadeti nad 81 kg je zmagal Pomurec Gabriel Lipič, sicer član JK Apolon Maribor.