Odlični nastopi pomurskih judoistov na Ravnah

Vestnik.si, 21. 2. 2022
Zoran Kos
Tekmovalci Judo kluba Murska Sobota na pokalu Guštanj.

Na Ravnah na Koroškem je potekal 14. mednarodni turnir Guštanj Open v judu. Sodelovalo je 237 tekmovalk in tekmovalcev iz 34 klubov iz petih držav (Slovenije, Hrvaške, Avstrije, BIH in Ukrajine).

V starostni kategoriji mlajših deklic in dečkov U12 so nastopili tekmovalci Judo kluba Murska Sobote ter s prikazanimi odličnimi borbami in ekipnim duhom dosegli odlične uvrstitve.

judo-klub-murska-sobota, pokal, guštanj
Zoran Kos

Pri mlajših deklicah je zmagala Lana Kardoš v kategoriji do 44 kilogramov, pri mlajših dečkih pa so tretja mesta zasedli Ben Kokol (35 kg), Urban Klarič (46 kg) in Mitja Korošak (nad 60 kg). Luka Smodiš je bil v kategoriji do 35 kilogramov peti.

Zoran Kos

Judo klub Klima Center Tratnjek Beltinci je imel na tekmovanju štiri predstavnike.  V starostni kategoriji U12 je Vid Aleks Vučko v kategoriji do 29 kilogramov zasedel peto mesto. V starostni kategoriji U14 je bil Jožef Žan Vöröš peti (38 kg), Patrik Bor Burjan drugi (42 kg) in Mai Žižek sedmi (46 kg).

Med tekmovalci Judo kluba Lendava je bil pri starejših dečkih drugi Miha Čeh, pri mlajših dečkih pa sta bila tretja Oto Podgorelec (42 kg) in Nejc Virag (46 kg). Pri mlajših deklicah je zmagala Zoja Makoter (52 kg), drugi pa sta bili Pika Breznik (27 kg) in Gaja Škraban (57 kg).

Zoran Kos

Na Ravnah na Koroškem pa je bilo tudi mladinsko državno prvenstvu v judu, na katerem so med 140 judoisti iz 27 klubov nastopili tudi pomurski tekmovalci in tekmovalke. Pri mladincih je v kategoriji do 73 kilogramov slavil Blaž Emeršič, tretji pa je bil Nejc Škrget. V kategoriji nad 100 kilogramov je bil najboljši Niko Kuzma (vsi iz judo sekcije TVD Partizan Ljutomer). Pri mladinkah je v kategoriji do 57 kilogramov drugo mesto zasedla Miša Slavinec iz Judo kluba Križevci, tretja pa je bila Diana Šterman. V kategoriji do 52 kilogramov se je na tretje mesto uvrstila Urška Rižnar (obe iz judo sekcije TVD Partizan Ljutomer). Veronika Horvat iz Judo kluba Klima Center Tratnjek Beltinci je v kategoriji do 63 kilogramov zasedla peto mesto. Peti je bil v kategoriji do 90 kg tudi Pomurec Gabriel Lipič, sicer član Judo kluba Apolon Maribor - Hoče.

judo, pokal, guštanj
Facebook JK Klima Center Tratnjek Beltinci
Mladinsko državno prvenstvo.

Na državnem prvenstvu po pasovih, ki je bilo prav tako na Ravnah, je med 53 tekmovalci iz 22 klubov Sašo Grubič iz Judo kluba Lendava zmagal v kategoriji oranžnega pasu.