Judo: Pomurski mlajši kadeti in kadetinje z medaljami

Vestnik.si, 6. 10. 2021
Zoran Kos
Iva Küplen iz JK Murska Sobota je bila druga na državnem prvenstvu na Ravnah na Koroškem.

Na državnem prvenstvu v judu za mlajše kadete in kadetinje na Ravnah na Koroškem je tekmovalo 135 judoistov in judoistk iz 36 klubov. Pomurci so dobili pet medalj.

Pri mlajših kadetinjah je v svoji kategoriji zmagala Beltinčanka Leila Mazouzi, sicer članica celjskega kluba Z’dežele Sankaku, drugi mesti pa sta zasedli Veronika Horvat iz Judo kluba Klima Tratnjek Beltinci in Iva Küplen iz Judo kluba Murske Sobota. Tretja v svoji kategoriji je bila Iva Gabor iz Judo kluba Lendava.

Pri mlajših kadetih se je na tretje mesto uvrstil tudi Anže Škrget iz ŠD Prleška judo šola Ljutomer.

Med tekmovalci Judo kluba Murska Sobota je Matic Klemenčič v kategoriji do 73 kg zasedel 7. mesto, Oskar Balažic pa je v kategoriji do 60 kg z eno zmago naslednjo borbo izgubil in ostal brez uvrstitve.