Kakšen derbi: 4 zadetki, 2 rdeča kartona, junaško srce Murašev ...

TK, ABE, 28. 4. 2019
Med navijači je bilo v mestu vroče že pred tekmo.

V 29. krogu prve slovenske nogometne lige je bil znova na sporedu severovzhodni derbi. Mura - Maribor 2 : 2. V začetni enajsterici Mure je bilo kar pet menjav.

Mura je začela v postavi: Obradović, Karničnik, Bosković, Maruško (kap.), Pucko, Kouter, Lorbek, Horvat, Čerimagić, Šušnjara in Sirk.

Postava Maribor: Pirić, Milec, Rajčevič (kap.), Ivković, Kolmanič, Cretu, Dervišević, Vrhovec, Mlakar, Zahović in Hotić.

90293e3a5c71c39670d808d498dd577c
Žan Karničnik se ostro bori z Mariborčani.

1 - Začetek tekme. Na Fazaneriji vsaj 4500 gledalcev.
3 - Polpriložnost za Maribor po dolgem metu iz avta, ki ga je izvedel Dervišević. V sredo je Dare Vršič zadel iz akcije, ki se je začela s tako podajo.
14 - Drugi udarec s kota za Maribor. Spet naveza Dervišević-Ivković. Mimo Obradovićevih vrat.
20 - Gol za Maribor. Dolga žoga za Mlakarja - spet - Dervišević: na robu kazenskega prostora je žogo z glavo zadel branilec Mure Bošković in jo poslal preko Obradovića, morda ta je stal preveč iz vrat, v svojo mrežo. 0 : 1 za Maribor.
25 - Štajerci so bili v prvih 25 minutah boljši nasprotnik.

6929f201e85b887101c5933bdf8543b5
Sodnik Matej Jug je kmalu dobil žvižge iz občinstva.

30 - Prvi žvižgi za sodnika Juga. Dvakrat ni piskal grda prekrška nad Karničnikom, enkrat je ta celo potreboval zdravniško pomoč.
35 - Zadetek za Muro. Iz najstrožje kazni je natančno meril Sirk. Z roko je v kazenskem prostoru po predložku Kouterja igral Milec. Mura je zdaj nevarnejša.

e42a5715710014cc4981756013b2d9cf

45+1 - Konec 1. polčasa. Statistika kaže, da Maribor v prvih 45 minuta ni niti enkrat streljal v okvir Murinih vrat.

79d65edfb12678564ca842e78bd36cdf

46 - Obe moštvi sta v drugem polčasu na zelenico pritekli v nespremenjenih postavah.
49 - Prvi strel Vijolic v okvir vrat, Vrhovec je zadel z glavo po predložku Milca. Murina obramba je bila nezbrana.
58 - 2 : 2. Zadel je Sirk iz bližine. Njegov 13 zadetek v sezoni. Po predložku Karničnika je Lorbek zadel prečnik, odbito žogo je Milec poslal v vratnico, odbitek pa Sirk pospravil v mrežo. Še pred to akcijo je izjemno z razdalje meril Lorbek, a se je Pirić izkazal z odlično obrambo. Nora minuta v Fazaneriji.
70 - Iz igre Hotić, v igro Vršič.
71 - Viole, ki so danes že razgrajale v mestu, so na zelenico odvrgle pirotehnični sredstvi.
73 - Pucko strelja čez vrata.
75 - Menjava: Pihler za Vrhovca.
77 - Vršič je meril visoko, brez dela za Obradovića.
80 - Menjava pri Muri. Bobičanec v igro namesto Šušnjare.
83 - Še ena menjava: Kous je menjal Karničnika.
85 - Rdeči karton pri gostih. Prejel ga je Pihler.
85 - Sirka menja Maroša. Aplavza na odprti sceni za strelca dveh zadetkov.
86 - Še ena bakla na igrišču. Spet Viole. Tavares na igrišče, z igrišča Mlakar.
89 - Rdeči karton za Vršiča.
90 - 4 minute sodnikovega podaljška.
94 - Izjemen strel Pucka, še bolj izjemno posredovanje vratarja Pirića.
95 - Konec srečanja: v zadnjih 10 minutah je bila posest žoge 77:23 za Muro. Nor derbi! Mura v prvenstvu sploh ni izgubila proti Mariborčanom, v pokalu je proti njim izpadla šele po dveh prejetih evrogolih. Tudi vedno skromni Maruško je po tekmi dejal: "Bili smo bližje zmagi." Vijolice so namreč le dvakrat streljale v okvir Murinih vrat.

eb48a2d7f1c9c89d9a7d2ba59ae1b79d
Black Gringos v akciji.

Za Muro in Maribor je bila ta tekma poleg priložnosti za utrditev položaja na lestvici tudi možnost za povračilo. Za Muro, da se maščuje za izpad v polfinalu pokala, za Maribor pa, da vrne Muri za vse prvenstvene nevšečnosti, ki mu jih je doslej zadala (črno-beli so edini v tem prvenstvu, ki jih vijoličasti še niso premagali). Glede na vse to morda moštvi niti ne bi bili nezadovoljni z remijem, saj bi tudi ta najverjetneje Muro s šestega mesta dvignil na "evropsko" četrto mesto (Celje je izgubilo pri Gorici, Mura pa ima najboljšo razliko v zadetkih v primerjavi s Celjani in Kidričani), Mariboru pa vsaka točka pride prav pri ohranjanju razdalje med njim in Olimpijo. Mura pa lahko z današnjo morebitno zmago (ki ji zagotavlja četrto mesto) spet naredi prvenstvo še bolj zanimivo, saj bi potem Olimpija v primeru današnje zmage proti Krškemu za Mariborom zaostajala "le" za devet točk. Vendar je največje vprašanje, katero moštvo bo po pokalnem obračunu bolj spočito. Še posebej, ker je v sredo že na sporedu nov krog. Glavni sodnik današnjega obračuna je nihče drug kot Matej Jug iz Tolmina.