Kapfenberger SV s 4 : 1 ugnal Nafto

Vestnik.si, 23. 1. 2021
Facebook KSV 1919
Kapfenberger SV 1919 - Nafta 1903 4 : 1.

V pripravljalni preizkušnji v Avstriji je Kapfenberger SV 1919 ugnal lendavsko Nafto s 4 : 1 (1 : 1). Edini gol za Lendavčane je dosegel Nermin Haljeta.

Za razliko od Mure, ki je v Kapfenbergu slavila s 5 : 1, je proti Nafti tokrat zanesljivo zmago s 4 : 1 dosegel Kapfenberger SV 1919. Odpor gostov je strl šele v drugem polčasu. Igralo se je na stadionu z umetno travo Franz Fekete, domači nogometaši pa so še štiri ure pred tekmo z igrišča čistili sneg.
Gostitelji so v vodstvo prišli v 32. minuti, ko je zadel Hrvat Leo Mikić. Na 1 : 1 je izenačil le dve minuti kasneje Nermin Haljeta, ki je bil strelec že tudi na pripravljalni preizkušnji v Celju. V drugem polčasu je že v začetku domače znova povedel v vodstvo Tobias Mandler, dva zadetka pa je nato v 62. in 65. minuti zabil še Švicar ganskega porekla Winfred Amoah.

pripravljalna-tekma, kapfenberg, nafta-1903, 4-:-1
Nafta 1903 Facebook

Prva postava Nafte: Raduha, Novinič, Bizjak, R. Pirtovšek, Rebernik, Meshack, Haljeta, Oštrek, Szabo, Židan, Živko. Na klopi za rezerve so svojo priložnost čakali: Vinko, Pozsgai, Magdič, Bolla, Drk, Kisovec in Körmendi.