Moščanka zmagovalka sklepnega turnirja goričke lige v kartanju

Vestnik.si, 25. 2. 2023
Igor Makari
Sklepni turnir goričke lige v kartanju v Kupšincih.

V soboto zvečer je bil v Veščici pri Murski Soboti turnir v kartanju šnopsa. V sosednjih Kupšincih pa so že dobili zmagovalca goričke lige v kartanju.

Prostovoljno gasilsko društvo Veščica je v vaško-gasilskem domu pripravil turnir v kartanju šnopsa za carja Veščice. Prvi trije so prejeli pokale in nagrade, zmagovalec pa še prehodni pokal.

kartanje, šnops, kupšinci, veščica
Igor Makari

V Kupšincih se je že končal sklepni turnir goričke lige v kartanju, na katerem je tekmovalo 12 moštev. Zmagala je ekipa Moščanka (Stanko Časar, Robert Gomboc, Andrej Kelhar, Milan Niderl, Milan Dervarič), ki je v finalu premagala ekipo Goričanec s 3 : 2. Tretje mesto je zasedla ekipa Špilak, ki je v boju za bron ugnala ekipo Pek s 4 : 1.

Igor Makari

V polfinalu je ekipa Moščanke premagala ekipo Špilak s 4 : 1, Goričanec pa je bil z istim izidom boljši od ekipe Pek.