Prihaja graški Sturm. Žalgiris - Mura 0 : 1!

Vestnik.si, 12. 8. 2021
Aleš Cipot
Slavje po tekmi

V 3. krogu kvalifikacij za ligo Evropa sta se na stadionu LFF v Vilni merila Žalgiris in Mura. Po prvi tekmi je bilo 0 : 0. Dvoboj ste lahko spremljali z nami.

Postava Žalgirisa: Gertmonas, Diaw, Ljubisavljević, Bopesu, Uzela, Mikoliunas kap., Onazi, Kiš, Videmont, Tadić, Kyeremeh. Trener: Vladimir Čeburin.

žalgiris, mura
Aleš Cipot
Žalgiris : Mura

Postava Mure: Obradović, Gorenc, Maruško, Karničnik, Horvat, Kozar kap., Šturm, Kous, Bobičanec, Lotrič, K. Cipot. Trener: Ante Šimundža.

Srečanje vodi Bartosz Frankowski (Poljska).

Aleš Cipot

1: Začetek tekme.

2: Po prvem kotu, ki ga je izvedel Videmont, je z glavo streljal Diaw, vendar Obradović mirno lovi žogo.

4: Sedaj strel Bobičanca po tleh, a precej z leve strani, tako da je žoga zletela mimo vrat.

8: Videmont je uprizoril slalom na desni strani in se otresel vseh nogometašev Mure, ki je imela srečo, da po njegovem predložku ni bilo nikogar pred vrati, ki bi žogo preusmeril v mrežo.

9: Sedaj strel Lotriča, a Gertmonas zanesljivo lovi okroglo usnje.

11: Tokrat Cipot ostro z desne strani pred vrata domačih, a tam ni bilo nikogar.

Aleš Cipot

12: GOOOOL 0 : 1 Žiga Kous! Bobičanec se je na levi strani otresel branilca in podal po tleh proti drugi vratnici, tam pa je celotno obrambo prehitel Kous in iz bližine pospravil žogo v mrežo.

14: Nevaren strel Mikoliunasa, a bolj po sredini, tako da Obradović brani.

16: Rumeni karton Mikoliunas.

19: Trčenje Cipota in Gorenca z glavama. Jan nadaljuje z obvezano glavo.

24: Rumeni karton Horvat.

26: Rumeni karton Diaw.

29: Nevaren predložek Mikoliunasa z desne strani, a je bil Kyeremeh prepočasen pred vrati.

34: Strel Videmonta, vendar mimo vrat.

39: Lepa akcija Mure, na koncu po podaji Lotriča iz obrata strelja Horvat, a za malo mimo vrat.

44: Rumeni karton Uzela.

45: Po prostem strelu Bobičanca kar mini pritisk Mure s streli, a Žalgiris jih je vse blokiral, na koncu pa Kous pošilja žogo daleč mimo vrat.

45: Dve minuti dodatka.

45+2: Sedaj tudi Mikoliunas strelja precej mimo vrat.

45+3: Konec prvega polčasa. 0 : 1.

nš-mura, žalgiris, navijači
Vestnik
Navijači Mure v Litvi.

Dobro podobo je prikazala Mura v prvem delu. Čeprav je prepustila posest gostiteljem, pa v obrambi deluje zelo čvrsto, disciplinirano in zanesljivo. Žalgiris je bil nevaren samo v 8. minuti po slalomu Videmonta, drugače pa razburjenja pred vrati Obradovića ni bilo. Črno-beli skušajo s hitrimi protinapadi ogroziti Gertmonasa in zadeti, kar jim je uspelo že v 12. minuti. Po tem golu se je videlo, da so še pridobili na samozavesti. Za nadaljevanje jim gre v korist tudi to, da so v prvem delu porumeneli že kar trije igralci domačih.

Aleš Cipot

46: Začetek drugega polčasa.

50: Rumeni karton Kozar.

52: Škoda sedaj za zapravljeno priložnost Mure: Lotrič je z desne strani preslabo podal, pred vrati pa sta bila sama Cipot in Bobičanec.

59: Menjava pri Žalgirisu: namesto Kyeremeha prihaja Sylvestr, ki je v Fazaneriji v prvem polčasu povzročal precej problemov Muri.

60: Malce sreče za Muro: po prostem strelu je Cipot odrinil Tadića v kazenskem prostoru, vendar sodnik ni dosodil ničesar.

61: Spet škoda za zapravljeno priložnost: Bobičanec bi lahko prišel sam pred vrata, če bi potegnil, a se je odločil za preigravanje, vendar je bil branilec uspešnejši.

Aleš Cipot

64: Menjava pri Muri: Škoflek namesto Cipota.

69: Bobičanec je sedaj sicer premagal Gertmonasa, a se je že vnaprej vedelo, da je bil v prepovedanem položaju. Dobro, da ni dobil rumenega kartona.

70: Neverjetno, kaj so sedaj zapravili igralci Žalgirisa: po akciji treh napadalcev in podaji Sylvestra je bil sam pred vrati Tadić in iz čiste bližine poslal žogo povsem mimo vrat. Kot da se je ustrašil izjemne priložnosti. Velika sreča za Muro.

71: Menjavi pri Muri: Klepač namesto Lotriča in Lorbek namesto Horvata.

72: Rumeni karton Ljubisavljević.

73: Sedaj veliko sreče za Žalgiris: Škoflek je že premagal Gertmonasa, a je žogo v zadnjem hipu odbil Ljubisavljević.

74: Rumeni karton Gorenc, ki je pred tem po kotu Bobičanca z glavo streljal mimo vrat.

75: Vrata Mure ob strelu Onazija rešuje Gorenc.

Aleš Cipot

76: Pritisk Žalgirisa, a branilci Mure odbijajo napade.

81: Po strelu Tadića žoga od zunanjega dela vratnice v golavt.

84: Menjava pri Žalgirisu: Gamakov namesto Uzele.

85: Bobičanec je s sredine igrišča skušal presenetiti Gertmonasa, a ta se ni dal prelisičiti.

Aleš Cipot

89: Po veliki gneči v kazenskem prostoru Mure Obradović izpušča žogo, a odbija Karničnik.

89: Rumeni karton Lorbek.

90: Videmont pošilja žogo iz prostega strela prek vrat.

90: Tri minute dodatka.

93: Konec tekme. Mura je preživela vse pritiske Žalgirisa. 0 : 1.

Aleš Cipot

V drugem polčasu so črno-beli trpeli, predvsem zato, ker niso uspeli organizirati skoraj niti ene kombinatorne akcije in malce dlje zadržati žogo. Pravzaprav si je Žalgiris sam kriv, da ni izenačil izida, saj je Tadić v 70. minuti zapravil prav neverjetno priložnost z dobrega metra bližine, v 81. minuti pa je zadel le vratnico. Mura se je v drugem delu osredotočila samo na branjenje in v zadnjih dvajsetih minutah na izbijanje žoge čim dlje od svojega kazenskega prostora. Tokrat ji je do napredovanja pomagalo tudi nekaj športne sreče, bila pa je nagrajena za svojo čvrsto obrambno predstavo. Uvrstila se je v play-off za skupinski del lige Evropa in bo na vsak način jesen preživela v evropskem tekmovanju. Njen naslednji nasprotnik bo Sturm iz Gradca, ki v Fazanerijo prihaja že v četrtek, 19. avgusta.