(FOTO) Končano državno prvenstvo v disk golfu v Rakičanu

Vestnik.si, 12. 10. 2021
Mednarodno in državno prvenstvo v disk golfu.

Državno prvenstvo v disk golfu Slovenia Open 2021 je potekalo v obliki odprtega turnirja PDGA (Professional Disc Golf Association) na novih (za turnir prilagojenih) stezah v parku Rakičan.

Na prvenstvu je nastopilo okrog 50 tekmovalcev. Vsi so se borili za zmagovalca turnirja Slovenia Open 2021, člani društev Frizbi zveze Slovenije pa hkrati še za državnega prvaka in prvakinjo. Tekmovali so v moški (MPO), ženski (FPO) in moški kategoriji nad 40 let (MP40). V dveh dneh so igrali tri runde na 18 stezah.

rakičan, mednarodno-in-državno-prvenstvo-v-disk-golfu

Poleg tekmovanja za državnega prvaka in prvakinjo v omenjenih kategorijah so tekmovali še za Put prvaka in prvakinjo Slovenije. Organizator tekmovanja je bil Disc golf klub Pomurje v sodelovanju s Frizbi zvezo Slovenije in Disk golf zvezo Slovenije.

Zmagovalec pri moških je bil Svit Savnik iz Ljubljane, drugi je bil Zach Bevelacqua iz Melinec, član Disc golf kluba Pomurje, tretji pa Andrej Gerbec iz Kanala. Pri ženskah je bila najboljša Andreja Bernjak iz Beltinec, članica Disc golf kluba Pomurje, druga je bila Zoya Sagmeister Martini iz Ljubljane, tretja pa Barbara Poljšak iz Medvod.

Pri moških nad 40 let je slavil Marijan Krištofic iz Sevnice, drugi je bil Aleksander Savnik iz Ljubljane, tretji pa Tilen Poljšak iz Medvod. V kategoriji začetnikov pa je zmagala Tina Milenkovic, drugi je bil Adrian Liber (oba iz Varaždina), tretji pa Timotej Bedenik iz Maribora.