Končno zmaga Nafte na pripravljalni tekmi

Vestnik.si, 24. 7. 2022
Nermin Haljeta je na srečanju v Zalaegerszegu dosegel tri zadetke.

Po nizu porazov so nogometaši lendavske Nafte končno dočakali tudi prvo zmago. V Zalaegerszegu so premagali drugo ekipo ZTE s 6 : 1 (4 : 0).

Pred tem srečanjem je Nafta v madžarskem kraju Nova izgubila s predstavnikom druge lige, klubom Tiszakecske FC z 1 : 0, edini gol je že v prvem polčasu dosegel Zsolt Mate. Lendavčani so to tekmo začeli v postavi: Močić, Novinič kap., Brkić, Papp, Drk, Urh, Igrec, Feher, Szabo, Koščak, Kudumija. Na klopi za rezerve so na svojo priložnost v drugem polčasu čakali: Kiss, Nikolić, Kumer, Murar, Oštrek, Haljeta, Zamuda, Čuček Bezjak in Florjanc.

V Zalaegerszegu je bilo po prvem polčasu že 4 : 0 za Nafto, tri gole je dal Nermin Haljeta, in sicer v 8., 28. in 30. minuti, enega pa Stjepan Oštrek v 17. minuti. V drugem polčasu sta zadela še Mirsad Sulejmanović v 47. in Barnabas Feher v 65. minuti. Domači so častni zadetek dosegli v 80. minuti.

Trener Lendavčanov Gabor Boer je za to srečanje izbral naslednjo prvo postavo: Kiss, Kumer, Murar, Oštrek kap., Brkić, Papp, Urh, Haljeta, Florjanc, Igrec, Bence. Na klopi za rezerve pa so na svojo priložnost čakali: Močić, Novinič, Nikolić, Drk, Zamuda, Čuček Bezjak, Feher, Sulejmanović in Dinnyes.

295278323_5305254456254329_2232729713128436678_n
Nafta 1903 Facebook
Stjepan Igrec.

Že pred tem dvobojem je dvoletno pogodbo z Nafto podpisal 23-letni hrvaški napadalec Stjepan Igrec. V zadnjih dveh sezonah je igral za ekipi NK Medžimurje in NK Varaždin v hrvaški prvi nogometni ligi (1. HNL), kar je v resnici druga liga, in dosegel 13 zadetkov.

Nafta bo novo sezono 2. SNL odprla z gostovanjem pri ajdovskem Primorju (sobota ob 18. uri).