(FOTO) Lipovci že sedemnajstič državni dvoranski prvaki

Vestnik.si, 11. 2. 2020
Finale državnega prvenstva v dvoranskem hokeju

V Zeleni dvorani Puconci je bil četrti in s tem finalni turnir letošnjega državnega prvenstva v dvoranskem hokeju.

V finalu 29. državnega prvenstva v dvoranskem hokeju v Puconcih so članice predanovskega Triglava premagale dosedanje prvakinje Moravske Toplice s 3 : 0 z dvema zadetkoma Sanje Zelko in enim Andreje Rituper. Na prvenstvu je bila Andreja Rituper izbrana za najboljšo igralko, Staša Zorko za najboljšo vratarko, Sanja Zelko (vse iz Triglava) pa je najboljša strelka.

puconci, finale-državnega-prvenstva-v-dvoranskem-hokeju

Pri članih so aktualni prvaki Lipovci ugnali predanovski Triglav s 6 : 2. Po dva zadetka so za Lipovce dosegli Franc Maučec, Dominik Mesarič in Petar Katovski, za Triglav pa sta zadela Nejc Potokar in Peter Marin. To je že sedemnajsti naslov dvoranskega prvaka za Lipovce. Ob koncu je bil Dominik Mesarič  izbran za najboljšega igralca, Miha Zadravec za najboljšega vratarja, najboljši strelec pa je Petar Katovski (vsi iz HK Lipovci).

V starostni kategoriji U16 so v finalu Lipovci premagali Moravske Toplice s 4 : 3. Najboljši igralec te kategorije je bil Nikola Prelič iz  Moravskih Toplic, najboljši vratar Žan Dravec, najboljši strelec pa je Alen Maučec (oba iz HK Lipovci).

V starostni kategoriji U13 so državni prvaki Lipovci v finalu ugnali Moravske Toplice s 3 : 2, v starostni kategoriji U10 pa so bili Lipovci po kazenskih strelih boljši od Moravskih Toplic s 6 : 5.

Pokale najboljšim je podelila Sanja Zelko, predsednica Zveze za hokej na travi, ki bo opravljala to funkcijo tudi v novem mandatu.