(FOTO) Ljutomer je gostil državno ekipno prvenstvo v karateju. Uspešni so bili tudi pomurski klubi

M. Š., 13. 6. 2022
Miha Šoštarič
Državno prvenstvo v karateju v Ljutomeru.

Karate sekcija, ki deluje pri TVD Partizan Ljutomer, je bila minulo nedeljo četrtič organizator državnega ekipnega prvenstva v karateju.

V dvorani ŠIC Ljutomer je nastopilo kar 94 ekip (41 ženskih, 53 moških) iz 28 klubov. Najuspešnejši so bili tekmovalci Karate kluba Seki iz Slovenskih Konjic, ki so osvojili pet državnih naslovov ter po eno drugo in tretje mesto. Izmed pomurskih klubov je bil najuspešnejši Karate klub Murska Sobota s po eno zlato in bronasto kolajno, radgonski Shotokan karate do klub je osvojil eno zlato, gostitelji pa so se morali zadovoljiti z eno bronasto kolajno.

karate, ljutomer

Murski Soboti je naslov državnega prvaka priborila mladinska ekipa (Banfi, Husar, Mušič) v katah. Bronasto kolajno je osvojila soboška ekipa (Benčec, Oblak, Križanič) v katah v kategoriji mlajših kadetov. Radgonska moška ekipa (Čuček, Klemenčič, Klobasa) je postala državni prvak v katah za člane, ljutomerska ekipa mlajših kadetinj (Janžekovič, Rauter, Plohl) pa je bila bronasta v katah.