Maček in Maček s kolajnama

Tomo Köleš, 22. 2. 2019
Niko Časar
Jasmina Maček je nastopila tudi v posamični konkurenci.

Na svetovnem strelskem pokalu v trapu na Cipru je Boštjan Maček s slovensko reprezentanco osvojil bronasto medaljo, njegov sin Rene pa pri mladincih srebrno.

V Larnaki na Cipru je na svetovnem strelskem pokalu v trapu sodelovala močna slovenska strelska reprezentanca. I. ekipa Slovenije v postavi Denis Vatovec, Boštjan Maček in Matjaž Lepen je s 340 zadetimi tarčami zasedla tretje mesto.

II. ekipa Slovenije, za katero je tekmoval tudi Boštjanov sin Rene Maček, je bila s 315 zadetki deveta.

V mešanih parih sta Boštjan in Jasmina Maček zadela 129 tarč, kar je bilo dovolj za deseto mesto.
V ženski posamični konkurenci se je Jasmina Maček s 104 zadetki uvrstila na petnajsto mesto. Izkazal se je Rene Maček, ki je prijetno presenetil in v mladinski konkurenci zadel 115 tarč ter tako končal na drugem mestu s srebrno medaljo.