Maj Janža z odličnimi rezultati na Slovaškem

Vestnik.si, 23. 7. 2019
Arhiv Ak Pomurje
Maj Janža se je odrezal tudi na Slovaškem.

Četrti na 400 m, sodeloval tudi pri štafeti.

Maj Janža, član AK Pomurje, se je po zelo uspešnem državnem prvenstvu za mlajše mladince, ki je bilo 29. in 30. junija v Novi Gorici, kjer je v teku na 200 m s časom 22.65 dosegel 3. mesto, v teku na 400 m pa s časom 49.80 1. mesto in postal državni prvak, uvrstil v reprezentanco Slovenije, za katero je nastopil 13. julija v Trnavi na Slovaškem. Nastopil je v teku na 400 m in s časom 50.73 dosegel 4. mesto med reprezentancami Slovaške, Češke, Madžarske in Slovenije. Tekmoval je tudi v štafeti na 100, 200, 300 in 400 m, kjer je tekel zadnjo predajo 400 m. S časom 2:00,27 so dosegli 4. mesto. Reprezentanca Slovenije je po skupnem točkovanju dosegla 3. mesto. Janža je bil tako letos zelo uspešen v dvoranskem in tudi stadionskem tekmovanju.