(FOTO) Manja Rogan za remi Slovenk z Valižankami v Lendavi

Vestnik.si, 23. 10. 2021
Slovenija in Wales

V kvalifikacijski tekmi ženskih nogometnih reprezentanc za SP 2023 je Slovenija v Lendavi remizirala z Walesom 1 : 1.

Slovenija - Wales 1 : 1 (0 : 0)

Športni park Lendava, 600 gledalcev, sodnica: Lovisa Johansson (Švedska).

Strelki: 1 : 0 Rogan (69), 1 : 1 Green (71).

Rumeni kartoni: Erman, Korošec, Begić, Rozmarič, Prašnikar, Mori; Green.
Rdeči karton: Green (76, drugi rumeni) - Wales.

lendava, nogomet;slovenija, wales

Slovenija: Meršnik, Eržen, Golob, Rozmarič, Erman, Čonč (Mori, 68), Korošec, Kolbl (Milović, 68), Begić (Rogan, 46), Zver kap., Prašnikar. Selektor: Borut Jarc.
Wales: O´Sullivan, Morgan, Evans, Ladd, Roberts, James, Holland, Fishlock, Ingle kap., Harding, Green. Selektorica: Gemma Grainger.

V 3. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2023 v Avstraliji in Novi Zelandiji je slovenska ženska reprezentanca izpustila priložnost za zmago v srečanju z Valižankami, vendar pa tudi z neodločenim izidom še ostaja v igri za uvrstitev na SP.

Slovenke bi lahko dokaj hitro prišle do prednosti. V 42. minuti je kapetanka Mateja Zver pobegnila obrambi, vendar pa na koncu streljala prek vrat. V 47. in 54. minuti je se je sama pred vrati znašla Špela Kolbl, a obakrat poslala žogo mimo vrat.

Zatem so bile nevarne tudi gostje, a je nevaren strel Kayleigh Green odbila vratarka Zala Meršnik, štiri minute kasneje pa je Jessica Fishlock streljala prek vrat.

Končno je nato v 69. minuti zadela Pomurka Manja Rogan, sicer kapetanka Olimpije. Zverova je prodrla po levi strani in podala pred vrata, žoga se je odbila od kapetanke Sophie Ingle k Roganovi, ki je udarila natančno z levico. Vratarka Laurie Sullivan je sicer odbila žogo v vratnico, a to ni preprečilo, da ne bi okroglo usnje končalo v mreži - 1 : 0.

Vendar je zbranost Slovenk popustila že čez dve minuti. Po prostem strelu Anghaard James je med več domačimi branilkami z glavo zadela Kayleigh Green - 1 : 1.

Greenova je bila izključena le pet minut pozneje, ko je zaradi nevarne igre dobila drugi rumeni karton. Gostiteljice vseeno do konca niso uspele izkoristiti številčne premoči in tekma se je končala z delitvijo točk.

Slovenija je po zmagi nad Estonijo, porazom s Francijo in remijem z Walesom na 4. mestu skupine G s 4 točkami, vodita Francija (9) in Wales (7). 26. oktobra bodo Slovenke v Larisi igrale z Grčijo, ki je na tretjem mestu (6).

Devet zmagovalk skupin se bo neposredno uvrstilo na svetovno prvenstvo, devet najboljših drugo uvrščenih ekip pa bo šlo v dodatne kvalifikacije, ki bodo dale še dve potnici za SP. Tretja ekipa iz končnice bo zagotovila udeležbo na dodatnih medcelinskih kvalifikacijah za mesto na SP 2023.