Mateja Zver dvakratna strelka proti Albankam

Tomo Köleš, 8. 11. 2018
Nataša Juhnov

Slovenske nogometašinje so v Gornji Radgoni v pripravljalni tekmi ugnale Albanijo z 2 : 0 (1 : 0). Dvakratna strelka je bila Pomurka Mateja Zver, kapetanka reprezentance.

Slovenke so bile boljše od Albank, predvsem pa bolj agresivnejše in napadalnejše. Slavile bi lahko še z večjo razliko, saj so bile velikokrat v kazenskem prostoru gostij, a so zapravile preveč priložnosti.

2dbe600dc7132b7baef6dd1f57961a42
Špela Kolbl je večkrat vnašala nevarnost pred albanska vrata.

Dvakrat pa je bila natančna Mateja Zver, ki igra profesionalno nogomet v Avstriji, nekoč pa je bila članica ŽNK Pomurje, ki je imel tudi zdaj pet aktualnih igralk v prvi postavi izbrane vrste. Zverova, najboljša igralka srečanja, je na stadionu TŠC Trate zadela že 4. minuti, ko je vse naredila sama. Prestregla je napačno povratno podajo Albank in nato povsem z leve strani z lobom premagala vratarko gostij.

1ecfea0d53229041d7c03c28fe762a45
Nad Špelo Kolbl je bil narejen prekršek za enajstmetrovko v 68. minuti.

Drugič je mrežo zatresla v68. minuti iz enajstmetrovke po prekršku nad Špelo Kolbl v kazenskem prostoru. Mateja Zver je rutinirano izvedla strel in ob levi vratnici poslala žogo po tleh še drugič danes v gol Albank.

b55137841f1229ac8f2ff3e6cb3481b1
Slovenke so bile boljše in agresivnejše.

V 16. minuti so Slovenke zadele tudi vratnico, v 34. minuti pa je kapetanka reprezentance resneje ogrozila vrata gostij tudi s prostim strelom iz velike daljave. Zverova je še nekajkrat zapretila Albankam, preden je v 84. minuti ob aplavzu publike zapustila igrišče, nevarnost v kazenski prostor gostij pa je večkrat vnašala tudi Kolblova. Na koncu je bila to zaslužena zmaga slovenskih reprezentantk, ki jih vodi selektor Borut Jarc.

d36bbabd80db6860fe30aac46edb7167
Slovenija - Albanija 2 : 0.

Tekmo sta si ogledala tudiMilan Jarc(podpredsednik NZS) inDanilo Kacijan(podpredsednik NZS, predsednik MNZ Murska Sobota. Glavna sodnica je bila Aleksandra Česen iz Ljubljane, njuni pomočnici pa Staša Špur in Tanja Vrabel, nekdanji igralki ŽNK Pomurje.

0f5c29cde8aa8fa22dbbb801b9ae6091
Sodniška trojka: Tanja Vrabel, Aleksandra Česen in Staša Špur.

"Vesela sem zmage. Igrale smo na rezultat. Igra je bila že boljša, taktično smo dobro stale, dobro smo zapirale prostor. Zmoremo pa še boljše. Lahko bi dosegle še kak gol več, v prihodnje bo treba malce več zbranosti pred golom", je po srečanju povedala dvakratna strelka.