(FOTO) V Mačkovcih spremljali razburljive vožnje

D. N., 1. 9. 2019
Motokros v Mačkovcih.

V Mačkovcih je v organizaciji Avto-moto društva (AMD) Štefan Kovač Murska Sobota potekala predzadnja dirka državnega prvenstva Slovenije v motokrosu za leto 2019, v najmočnejši kategoriji MX OPEN je slavil Klemen Gerčar iz AMD Brežice.

Nekaj čez 100 tekmovalcev se je na 1380 metrov dolgi progi pomerilo v šestih različnih kategorijah, medtem ko so dirke v kategorijah MX veterani 40 in 50, MX 65, MX 85, MX 125 ter MX Open in MX 2 štele za državno prvenstvo, so se najmlajši v kategoriji MX 50 pomerili za pokalno prvenstvo. V tej kategoriji je med 17 tekmovalci slavil Tjaš Jelovšek iz Društva AMD Vurberk pred Taijem Vidovičem iz Društva ljubiteljev terenskih vozil 3 kraji in Leom Gajserjem iz Športnega društva (ŠD) MX akademija Sašo Kragelj.

mačkovci, motokros-2019

Pri veteranih je v kategoriji MX vet 40 slavil Sašo Kragelj z Yamaho iz ŠD MX akademija Sašo Kragelj, v kategoriji MX vet 50 pa Bogomir Gajser s Hondo iz Motocorss-ski Gajer Team.

Največ tekmovalcev se je pomerilo v kategoriji MX 65, bilo jih je 22, slavil pa je Adam Horvath iz Madžarske s KTM-om. Drugo in tretje mesto sta osvojila Lukas Osek in Šimun Ivandić, oba iz Motocross-ski Gajser Team.

V kategoriji MX 85 se je pomerilo 17 tekmovalcev iz Slovenije, Hrvaške, Romunije in Avstrije, slavil pa je Jaka Peklaj iz AMD Šentvid pri Stični pred Luko Kunićem iz Hrvaške in Jako Osekom iz Motocross-ski Gajser Team.

Zmagovalec kategorije MX 125 je postal Matevž Robek iz Moto kluba Fire Group, ki je premagal Aneja Iliča iz AMD Štefan Kovač in Gašperja Polajžerja Moto kluba Fire Group.

V najmočnejših kategorijah MX 2 in MX Open se je skupno pomerilo 18 tekmovalcev, med njimi tudi Niko Topolovec iz AMD Štefan Kovač, ki je v kategoriji MX Open dosegel skupno 7. mesto, medtem ko je bil po prvi vožnji 6. V omenjeni kategoriji je sicer slavil Klemen Gerčar iz AMD Brežice pred Petrom Irtom iz ŠD APJ Moto šport klub in Matijo Kelavom iz Hrvaške, v kategoriji MX 2 pa so prva tri mesta osvojili Jan Pancar iz AMD Šentvid pri Stični, Jaka Završan iz ŠD Myteam Motocross in Michael Pfundner iz Avstrije.

Naslednja, zadnja dirka za državno prvenstvo Slovenije v motokrosu bo potekala 22. septembra 2019 v Dolini pod Kalom.