Mura s štirimi zadetki v drugi krog kvalifikacij za evropsko ligo

Vestnik, 10. 9. 2020
Nomme Kalju : Mura

Na stadionu Szusza Ferenc v Budimpešti sta se od 19.30 dalje v prestavljeni tekmi 1. kroga kvalifikacij za UEFA Evropsko ligo pomerili soboška Mura in estonski Nömme Kalju. Končni rezultat: Nömme Kalju - Mura: 0 : 4.

Postavi

FC Nömme Kalju: Meerits, Raudsepp, Puri, Rattasepp, Suurväli, Paur, Jeršov (Šustov, 46), Tamm, Antonov, Demidov, Usta.

NŠ Mura: Obradović, Karničnik, Maruško (K. Cipot, 46), Gorenc, Kous, Kozar (Brkić, 67), Horvat, Šturm, Kouter (Maroša, 78), Filipović, Žižek.

Glavni sodnik: Robert Hennessey

Zmagovalec dvoboja se bo v 2. krogu kvalifikacij za ligo Evropa pomeril z danskim Aarhusom, ki je medtem s 5 : 2 premagal finski Espoo Honka.

mura, ujpest, nomme-kalju

V uvodnih minutah srečanja so bili podjetnejši črno-beli, ki tokrat igrajo v zlatih dresih.

nomme-kalju, mura

V 16. minuti srečanja so s strelom na gol z razdalje nevarno zapretili gostje, vendar je bil Obradović suveren v obrambi.

GOL. V 16. minuti je za veselje v vrstah Murašev poskrbel Kevin Žižek, ki je zadel za vodstvo Mure.

GOOL. Po prekršku nad Ninom Koutrom je glavni sodnik Hennessey pokazal na najstrožjo kazen. Za strel z bele točke se je odločil prav Kouter, vendar mu je vratar Meertis strel obranil. Do obite žoge je prišel Kevin Žižek, ki je zadel še v drugo in popeljal Muro v 26. minuti srečanja v vodstvo z 0 : 2.

GOOOL: Vodstvo Mure z 0 : 3. Zadetek je po podaji Koutra v 32. minuti dosegel Žiga Kous.

GOOOOL: Črno-beli so zadeli še četrtič. Po protinapadu je s strelom od daleč poizkušal kapetan Alen Kozar. Ko se je že zdelo, da bo vratar Meerits njegov strel ubranil, mu je žoga spolzela skozi rok in prešla črta. Mura tako z zadetkom Kozarja v 35. minuti vodi že z 0 : 4.

V drugem polčasu sta si obe ekipi priigrali nekaj priložnosti, vendar do spremembe rezultata ni prišlo.

Glavni sodnik Robert Hennessey je sicer dosodil tri minute dodatka zaradi opravljenih menjav in nekaj več storjenih prekrškov v drugem delu srečanja.