Nogometni praznik v Prekmurju: Mura - Olimpija 1 : 0

Vestnik, 11. 9. 2021
Aleš Cipot
Mura : Olimpija

Od 20.15 dalje se je državni prvak Mura borila z Olimpijo. Da je šlo za nogometni praznik, pritrjuje navijaška skupina Black Gringos, ki slavi 30. obletnico. Ta je bila toliko slajša, saj so črno-beli nadigrali zelene zmaje.

V osmem krogu državnega prvenstva so Prekmurci gostili Ljubljančane, šlo je za vrhunec tega kroga. Črno-beli so se tik pred koncem prestopnega roka okrepili z Nardinom Mulahusejnovićem, pred dnevi pa so odigrali še zaključek dvoboja proti Radomljem in slavili s 4 : 2. Nocojšnja zmaga je toliko bolj razveselila zveste navijače Black Gringose, ki slavijo 30. obletnico. Tekmo na Fazaneriji je spremljalo 3200 gledalcev.

POTEK TEKME:

Mariborski sodnik je zapiskal začetek tekme. Black Gringosi že prižgali ognjemet.

2': Obetavni napad Mure.

9': Hitra akcija Mure, podaja Lotriča in strel Horvata prek vrat.

11': Prvi strel v okvir vrat, poskušal je Zikljić, a Matko Obradović ni imel težav, žogo je brez težav ujel.

16': Nevarna podaja Horvata, a ljubljanski vratar na pravem mestu.

18':GOOOOL. Drugi kot za Muro. po lepi podaji Lotriča iz kota je Žan Karničnik bil izjemno natančen in z glavo in črno-bele popeljal v vodstvo. Začetek tekme vsekakor po noti domačih navijačev!

25':  Velika napaka Olimpije. Delamea Mlinar je slabo izbijal žogo, povsem jo je zgrešil, a Muraši napake gostov niso izkoristili. Vidmar je strel ubranil.

29': Nevarna podaja Mure, a žal brez uspešnega zaključka.

30': Rumen karton za Crnomarkovića. Četrič iz kota Lotrič, skok je dobil Antonio Delamea Mlinar. Severna tribuna je v rdečem! Black gringosi prižgali bakle in zadimili zelenico. Sodnik zaradi slabe vidljivosti prekinil tekmo.

35': Po petih minutah prekinitve se nadaljuje tema. Igrišče še vedno v dimu.

36': Peti kot za Muro. Lotrič podaja proti Gorencu, a brez konkretnosti.

37': Zapretila tudi Olimpija. Aldair z močnim strelom proti mreži črno-belih, a prek vrat.

41': Aldair streljal prešibko in ni premagal Matka Obradovića. To je bila do zdaj najlepša priložnost Olimpije ne tekmi.

mura, olimpija
Aleš Cipot
Prvi polčas.

42': Izjemno močan strel za kapetana Olimpije Elšnika, nevarno je poskusil, a Obradović spet na mestu! Olimpija kaže zobe v zadnjih minutah prvega polčasa. Pričakovano 5 minut sodnikovega dodatka.

Konec prvega polčasa. Mura je bila v prvem delu precej boljša, tudi bistveno več pri žogi. Žiga Kous: "Olimpija je vsekakor dobra ekipa, ima svoje kvalitete.V drugem delu moramo biti bolj pazljivi.

45': Začetek drugega polčasa.

46': Zelo ambiciozen začetek Olimpije, Tomislav Tomič do strela, a k sreči mimo gola. Ljubljančani igrajo z več energije in bolj ambiciozno.

50': Prekršek Aldairja nad Horvatom.

52': Nevarno! Močan poskus Mure, a žoga izpod nog Klepača švignila mimo Vimarjevih vrat.

58': Imenitna priložnost za Ziljkića, a se je odlično spet izkazal Matko Obradović, postavljen naa pravem mestu.

59': Black Gringosi pripravili spektakularen ognjemet!

60': Rumeni karton za Matica Maruška.

64': Menjava pri Muri. zelenico zapušča Klepač, vstopa Škoflek, ki je tako četrtič dobil priložnost v tej sezoni.

66': Zadišalo po izenačenju. Dobra poteza Nukića, a se je uspešno zaključilo za Muro. Premoč kaše Olimpija.

72': Menjavi pri Muri. Izstopata Lotrič in Gorenc, vstopata Lorbek in Pucko.

77':

81': Rumeni karton za Alena Kozara.

83': Priložnost za Muro, a prešibak strel Kaia Cipota

84': Menjava Mura: z igrišča Cipot, v igro Staniša Mandić.

84': Drugi kot za Ljubljančane, a brez zaključka.

86': GOL za Muro, ki ni priznan. V prepovedanem položaju je bil Mandić. ostaja 1 : 0. Ljubljančani postajajo nervozni, saj srečanje, kot kaže, že dobiva epilog.

90+1': Kapetan Olimpije Elšnik sodnik pokazal rdeči karton.

KONEC TEKME: ZMAGA MURE