Mura "podarila" pol ducata Radomljam

Tomo Köleš, 26. 1. 2019
Amadej Maroša.

V svoji četrti pripravljalni tekmi je Mura na igrišču z umetno travo v Fazaneriji premagala vodilnega slovenskega drugoligaša Radomlje s 6 : 0 (2 : 0). Šest različnih strelcev.

Strelci:1 : 0 Šušnjara (35), 2 :0 Kouter (40), 3 : 0 Perčić (48), 4 : 0 Karničnik (54), 5 : 0 Horvat (57), 6 : 0 Maroša (73).

97456f69261610615bd659dc8c8ba105
Mura - Radomlje 6 : 0.

Mura je dobila še svoje četrto pripravljalno srečanje v tekmi, ki je bila v bistvu razdeljena na dve srečanji po 55 minut. Za Radomljane, ki jih po novem vodi nekdanji slovenski reprezentant Muamer Vugdalić, je bila to šele prva pripravljalna tekma. Kljub temu so si tudi gostje skozi celotno srečanje priigrali nekaj lepih priložnosti, med drugim pa so zadeli tudi okvir vrat.

2dc309eff4c8b6b9a69aaf657c00681c
Maksimiljan Zorman.

Tudi na tej tekmi so priložnost za igro dobili štirje Murini mladinci:Alen Andrejč,Maksimiljan Zorman,VitoMörecinFilip Perčić.
Srečanje pa so izpustili Rok Sirk,Klemen ŠturminLuka Bobičanec, ki se počasi vrača v ritem treningov.

f2b738feb236109844bea18059f1578a
Vito Mörec.

V 35. minuti je Luka Šušnjara sam povlekel povratni napad in z velike razdalje z diagonalnim strelom zadel daljši kot nasprotnikovih vrat.

eae10095e9d4fe8cb5a86673386aa9fc
Luka Šušnjara.

V 40. minuti se je po podaji z leve strani na drugi strani znašel Nino Kouter in žogo po tleh prav tako z diagonalnim strelom pospravil v mrežo.

2769336bc7c76a0fce011467c4c60ae9
Filip Perčić.

V 48. minuti so domači prestregli žogo na polovici Radomelj, Alen Kozar je z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, kjer je žogo sprejel Filip Perčić in z merjenim udarcem premagal vratarja Cerarja.

337985dd3209339b1b1a417765fb0f2c
Kevin Žižek.

V 54. minuti je spet Kozar podal dolg predložek do Amadeja Maroše na desni strani, ta pa je po driblingu in prodoru s podajo pred vrati našel Žana Karničnika, ki mu ni bilo težko potisniti žoge v mrežo.

47414e0982c3e63dfeb4cf7024126a82
Armin Ćerimagić.

V 57. minuti je po desni strani spet vse naredil Maroša in idealno podal do Horvata, ki je s strelom po tleh dosegel peti zadetek za Muro na tokratnem srečanju.

0283a4c955905f745c47c1465bf1bd87
Amadej Maroša se je izkazal z asistencami in zadetkom.

V 73. minuti je Karničnik z diagonalno podajo lepo našel Marošo na robu kazenskega prostora, ta pa je zabil žogo v mrežo za končno zmago Mure s 6 : 0.

6dc832ee529687cbafe7cf3d9063312e
Postava Mure v prvem polčasu.

Mura je tekmo bodo pričela v postavi: Šafarić, Rebernik, Andrejč, Peričić, Zorman, Šporn, Lorbek, Šušnjara, Kouter, Mörec in Žižek.

70d215553bede810968040d7a151527e
Matko Obradovič v akciji.

V drugem polčasu so igrali: Obradovič, Kous, Bošković, Maruško, Pucko, Kozar, Horvat, Perčić, Ćerimagić, Karničnik in Maroša.

27c432df1270a1b8fbd72481124d89a5
Postava Radomelj v prvem polčasu.

Radomlje so prvi polčas pričele v postavi: Adam, Jakovljević, Stariha, Jazbec, Poglajen, Barukčič, Primc, Marinšek, Ahačič, Perger in Gajić. V drugem polčasu so igrali: Cerar, Veselaj, Zukić, Brolih, Kimovec, Cerar, Filip, Gomara, Kondić, Grvala in Nuhanović.

d6d441dc8eb81d7040871fc155d25250
Mura je dosegla prepričljivo zmago.

Naslednjo pripravljano tekmo bodo črno-beli odigrali v četrtek, 31. januarja, proti Dravi s Ptuja, potem pa sledi selitev v Turčijo.