Mura remizirala z Armenci, v soboto jo čakajo Beltinci

Vestnik, 29. 6. 2019
Fb NŠ Mura

Nogometaši Mure so v Bakovcih odigrali pripravljalno tekmo s klubom Pyunik FC iz armenske prestolnice Erevan, ki je minulo sezono končal kot drugi v prvi armenski ligi. Bilo je 2 : 2 (1 : 1).

Na stadionu v Bakovcih so "muraši" nadaljevali s pripravljalnimi tekmami. Srečanje proti Armencem so pričeli v naslednji postavi: Šafarić, Kous, Bošković, Laci, Pucko, Kozar kap., Lorbek, Marič, Šušnjara, Kouter in Cipot. Na svojo priložnost so na klopi čakali: Obradovič, Karničnik, Maruško, Karamarko, Šturm, Šporn, Bubnjara, Bobičanec, Horvat in Maroša.

e9416a0f8262ab5340086bf731e7bb22

Povedli so gostje v 36. minuti, potem ko je s prekrasnim strelom s škarjicami njihov napadalec zadel vratnico, odbito žogo pa je v mrežo pospravil njegov soigralec na levi strani. Že dve minuti kasneje (38.) je izenačil Nino Kouter, ki je lepo zadel z levico po asistenci Žige Kousa. Izid prvega polčasa je bil tako 1 : 1.
V 66. minuti je prišlo do novega vodstva gostov, ki so izkoristili hitro kratko podajo skozi obrambo Mure. A tudi tokrat ni trajalo dolgo do izenačenja. Alen Kozar je izid spet poravnal v 67. minuti, ko je bil sam tudi začetnik akcije, v kateri je dobil povratno žogo in nato z desnico z diagonalnim strelom premagal vratarja Armencev. 2 : 2 je bil tudi končni izid tekme.

10395f18ca800891e9bbcf4bb80aaf9a

Naslednjo pripravljalno tekmo bo Mura igrala v sredo, 3. julija, ko bo njen nasprotnik Zrinjski, v soboto, 6. julija, pa se bo pomerila z Beltinci.
Svojo pripravljalno tekmo je danes odigrala tudi Nafta, ki je v lendavskem športnem parku izgubila z rusko ekipo Krasnodar U19 z 0 : 1 (0 : 1).