Mura slavila, Black Gringosi pripravili ognjemet

Vestnik, 13. 6. 2020
Mura : Tabor Sežana

V 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se na Mestnem stadionu Fazanerija pomerila trenutno peto uvrščena Mura in sedmo uvrščeni Tabor Sežana. Tekma, ki bi morala biti po prvotnem načrtu odigrana ob 20. uri, je bila prestavljena na 21.30.

Postavi

NŠ Mura: Obradović, Kous, Gorenc, Maruško, Šturm, Kouter, Horvat, Bobičanec, Cipot, Karničnik, Maroša

NK Tabor Sežana: Šugić, Serge, Azinović, Nemanič, Kouao, Zebić, Krivičić, Mihaljević, Babić M., Sever, Stevanović

Glavni sodnik: Alen Borošak

V 11. minuti srečanja so Muraši prvič resneje zapretili. Maroša je z bližine streljal na gol, vendar je mreža  gostujočega vratarja ostala nedotaknjena.

Mimo gola je zletel še drugi strel nevaren strel črno-belih, poizkušal je Bobičanec.

20. minuta: GOL. Mura vodi po strelu Bobičanca.

33. minuta: GOOL. Jan Gorenc zadeva za vodstvo Mure z 2 : 0.

Igralcem Mure pa so spektakularen ognjemet pripravili člani navijške skupine Black Gringos, ki so tekmo spremljali v neposredni bližini stadiona.

mura, tabor

51. minuta: Stevanović je zadel za Tabor Sežano.

54. minuta: Za izenačenje na 2 : 2 je poskrbel Sever.

76. minuta: GOOOL. Mura vodi s 3 : 2, potem ko je z izjemnim strelom z razdalje še drugič na tekmi zadel Luka Bobičanec.

V letošnji sezoni PLTS sta se tekmeca medsebojno udarila že dvakrat, in sicer v 9. krogu, ko je bila Mura na domačem stadionu boljša z 1 : 0, ter v 18. krogu, ko je bil v Sežani izid izenačen (1 : 1).

Današnja tekma Mure se bo ne glede na izid ponovno zapisala v zgodovino. Zanjo je bilo namreč prodanih največ vstopnic v zgodovini nogometa v Murski Soboti, o čemer smo že poročali.