Mura ugnala Međimurje s 3 : 1

Tomo Köleš, 19. 1. 2019
Aleš Cipot
Moštvo Mure, ki je igralo v drugem polčasu.

V svoji drugi pripravljalni tekmi je Mura na igrišču z umetno travo v Fazaneriji premagala novinca hrvaške druge lige Međimurje iz Čakovca s 3 : 1 (3 : 0).

V srečanju, ki je bilo spet zaprto za javnost, so bili strelci za Muro Nino Kouter v 12. minuti, Tomi Horvat (13) in Amadej Maroša (33).

ad0c5d199eee9b0616d6e3904c90c46a
Aleš Cipot
Žan Karničnik.

Na prelomu iz 11. v 12. minuto je po podaji Žige Kousa z lobom z desne strani zadel Kouter. Le minuto kasneje je bil Kouter z leve strani natančen asistent Horvatu, ki je z izjemnim volejem premagal vratarja gostov. V 33. minuti je bil spet asistent Kous, ki je podal Maroši, ta pa je s sredine kazenskega prostora s plasiranim strelom poslal žogo v mrežo.

dced6b6e0ad4fb6421ec8f1516b83bd3
Aleš Cipot
Aljoša Šipoš.

V 65. minuti so gostje znižali izid na 3 : 1 iz enajstmetrovke po prekršku Murinih branilcev v kazenskem prostoru. Izid se nato do konca ni več spremenil. Mura bo naslednjo domačo pripravljalno tekmo odigrala v sredo, 23. januarja, proti Varaždinu.

9c48bcbdf679e976602f9a3b4ad2cf53
Aleš Cipot
Začetna enajsterica Mure.

Črno-beli so srečanje proti Međimurju pričeli v postavi: Obradovič, Kous, Maruško, Laci, Pucko, Sočič, Lorbek, Horvat, Kouter, Karničnik in Maroša.

V drugem polčasu so igrali: Šafarić, Šipoš, Bošković, Kurbus, Zorman, Kozar, Šporn, Šušnjara, Ćerimagić, Perčić in Žižek.